Nazywam się Maciej Kowalski i jestem trenerem personalnym oraz dietetykiem z Warszawy. Oferuje skuteczne odchudzanie oraz poprawę kondycji i sprawności fizycznej w atrakcyjnej cenie.

 

 

Trener osobisty i dietetyk online
facebook
Google Moja Firma - Maciej Kowalski trener personalny

Współpraca online z trenerem

 

Trener personalny online

 

Plan treningowy online

Współpraca online z dietetykiem 

                        

Dietetyk online                                                      

Dieta online

Kontakt

 

Tel; 661 499 583

email : maciejkowalskitrener@gmail.com

adres ; Aleje Jerozolimskie 123

02-017 Warszawa

siłownie: Mc fit i City Fit

Trening kondycyjny 

 

 

Trening kondycyjny z trenerem personalnym w Warszawie

Idealny wybór dla osób, które chciałyby wpłynąć na swą witalność poprzez wsparcie układu krążenia, układu oddechowego oraz poprawienie metabolizmu. Regularne wykonywanie ćwiczeń tego rodzaju treningu skutkuje zwiększeniem wydolności serca oraz innych narządów, w tym płuc, które są w stanie pobierać większe ilości tlenu i efektywnie go wykorzystywać. Trening kondycyjny ma za zadanie zwiększyć naszą wytrzymałość czyli zdolność organizmu do  wykonywania intensywnego wysiłku fizycznego w dłuższym okresie czasu bez oznak zmęczenia. Osiąga się ją wykonując ćwiczenia, które wpływają na pracę układu krążenia podnosząc tym samym puls a jednocześnie aktywują duże grupy mięśniowe. Przykładem takiego wysiłku może być bieg średnio czy długodystansowy. 

Trening kondycyjny jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą szybko zauważyć efekty swoich starań. Podczas indywidualnych treningów kondycyjnych – najczęściej ćwiczący z treningu na trening zauważają, że są w stanie trenować dłużej oraz wykonywać trudniejsze ćwiczenia. Dzieje się tak gdyż regularny trening prowadzi w szybkim tempie do szeregu zmian adaptacyjnych w naszym organizmie.

 

 

Korzyści treningu kondycyjnego: 

 

 

 • poprawa wytrzymałości,

 • lepsza praca serca oraz układu krwionośnego,

 • zwiększenie pułapu tlenowego VO2max,

 • zmniejszenie tętna spoczynkowego,

 • zwiększa się objętość wyrzutowa serca

 • spalanie dużej ilości kalorii,

 • lepsze gospodarowanie energią przez nasz organizm

 • wzrost liczby mitochondriów - komórek produkujących energie

 • znacznie lepsze samopoczucie.

 

Trening wytrzymałościowy pośrednio rozwija ponadto cechy motoryczne takie jak zwinność, szybkość, gibkość. Nasze ruchy są bardziej efektywne. Jako trener personalny przy układaniu indywidualnych treningów kondycyjnych zawsze biorę pod uwagę poniższy podział wytrzymałości.

 

 

Podział wytrzymałości :

 

 

- wytrzymałość ogólna­

Przejawia się jako zdolność do wykonywania przez dłuższy czas dowolnej pracy fizycznej, angażującej liczne grupy mięśniowe,

 

- wytrzymałość ukierunkowana 

Trenując musimy pamiętać o tym że charakter wykonywanego ruchu,ćwiczeń musi być zbliżony do dyscypliny w której startujemy,

 

- wytrzymałość specjalna

Cechuje się najczęściej po prostu trenowaniem kondycyjnym stricte swojej dyscypliny 

 

Dzięki temu podziałowi będziemy mogli dostosować ćwiczenia i trening do naszych potrzeb.

 

 

Jakie ćwiczenia wykorzystywane są w treningu kondycyjnym ?

 

 

Do ćwiczeń wykorzystywanych w treningu kondycyjnym zalicza się m.in:

 

Trening kondycyjny na bieżni

 • pływanie

 • bieganie średnio i długodystansowe

 • bieganie przełajowe

 • jazdę na rowerze

 • jazdę na rolkach

 • marszobiegi

 • interwały i sprinty

 • ćwiczenia siłowe złożone w wysokim                  zakresie powtórzeń powyżej 15

 

 

Łatwo jest dobrać rodzaj ćwiczenia mając na uwadze na czym najbardziej nam zależy i co pasuje do naszych celów. Jak widać powyżej ćwiczeń i form aktywności ruchowej zwiększających naszą wytrzymałość jest wiele. Dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie a gdy dany trening kondycyjny stanie się monotonny można zmienić ćwiczenia.

Dla osób trenujących konkretną dyscyplinę sportu, ważny jest charakter ruchu oraz jego czas trwania. Dlatego też nie mogą sobie pozwolić na zbyt częste zmiany. Na przykład jeśli chcesz być dobrym biegaczem długodystansowym to nie osiągniesz tego trenując pływanie trenując wytrzymałość siłową z obciążeniem. Na tego typu treningi jest czas jedynie w okresach roztrenowania jako dodatkowa aktywność.

 

 

Jak wygląda trening kondycyjny ?

 

 

Każdy trening zaczynamy od rozgrzewki celem podniesienia temperatury ciała i przygotowania stawów do obciążeń treningowych. Oczywiście nie powinna być ona powodować zmęczenia dlatego też cechować się powinna małą intensywnością. Z pomocą przyjdzie nam również rolowanie i stretching dynamiczny jako nieodłączne elementy prawidłowej rozgrzewki. Część główna zależy od naszego planu treningowego i może wyglądać różnie. Jako trener personalny prowadzący treningi kondycyjne układam indywidualne plany treningowe metodami : ciągłą oraz interwałową. 

Metoda ciągła polega na wykonywaniu określonej czynności w sposób ciągły w określonym tempie i czasie. To własnie czas treningu i tempo będą wyznaczały nasz progress wytrzymałości. Możemy zwiększać np czas biegu z treningu na trening, jego tempo czy częstotliwość treningów wg. wcześniej ustalonego schematu. Znacznie ciekawsza ale i bardziej wymagającą jest metoda interwałowa. Polega ona na krótszym ale bardziej intensywnym wysiłku po którym następuje czas zmniejszonej intensywności. w treningu kondycyjnym nie stosuje się z reguły typowych maksymalnych sprintów czy ćwiczeń do upadku mięśniowego.

 

 

Personalny trening kondycyjny w Warszawie 

 

 

Będąc trenerem personalnym przeprowadzam treningi kondycyjne zarówno na siłowi jak i w plenerze. Dzięki odpowiedniemu ułożeniu planu treningowego i dbaniu i poprawne wykonywanie ruchów moi podopieczni w szybki sposób zwiększają swoją kondycję i wytrzymałość ogólna organizmu. Kondycyjne treningi personalne z trenerem to świetny wybór jeśli zależy ci na szybkich efektach które możesz osiągnąć w sposób bezpieczny nie martwiąc się przy tym o poziom motywacji i skuteczność metod.

Kontakt ze mną

dane kontaktowe

Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Maciej Kowalski

 

tel. 661 499 583

e-mail.maciejkowalskitrener@gmail.com

Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Formularz kontaktowy

 

Chcesz żebym Ci pomógł ?

 

Trener personalny - Maciej Kowalski

Zadzwoń