Zadzwoń

Trener personalny - Maciej Kowalski

Trener personalny > Treningi personalne > Trening z taśmami TRX

Chcesz żebym Ci pomógł ?

 

Formularz kontaktowy

 

Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Maciej Kowalski

 

tel. 661 499 583

e-mail.maciejkowalskitrener@gmail.com

Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kontakt ze mną

dane kontaktowe

Trening z taśmami TRX

 

 

 

Trening z taśmami TRX i trenerem personalnym w Warszawie

Trening TRX jest niczym innym jak treningiem w podwieszeniu wykorzystującym regulowane taśmy o różnej długości. Początkowo trening ten był wykorzystywany przez żołnierzy amerykańskich stacjonujących w bazach na całym świecie gdzie nie ma dostępu do specjalistycznych siłowni. Stworzono więc zestaw lekkich taśm które można zabrać ze sobą wszędzie i w dowolnym miejscu rozpocząć trening. Z czasem ten system treningu stał się popularny nie tylko u żołnierzy ale i w siłowniach a najlepsi trenerzy z całego świata zaczęli stosować go u swoich podopiecznych jako świetną alternatywę dla treningu na siłowni.

 

 

 

 

Kto może ćwiczyć z taśmami TRX

 

 

Trening z taśmami to dobry wybór dla tych, którzy nie znoszą monotonii podczas treningów – liczba możliwych do wykonania w trakcie treningu z TRX ćwiczeń jest właściwie nieograniczona. To, co jest bardzo istotne, to fakt, że ćwiczenia z taśmą są w stanie zaangażować do treningu te mięśnie, które bardzo trudno wytrenować na siłowni. Pracę z taśmami poleca się każdemu – to bardzo uniwersalny trening, na który można się zdecydować bez względu na poziom sprawności lub doświadczenie. Oczywiście tempo ćwiczeń oraz stopień ich zaawansowania będą dostosowane do indywidualnych potrzeb ćwiczącego.

 

 

Trening z TRX – jakie są korzyści ?

 

 

Trening z taśmą w podwieszeniu pozwala pracować mięśniami całego ciała – do ćwiczeń angażowane są mięśnie powierzchniowe, ale też głębokie, których zadaniem jest stabilizacja stawów, to one są również odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała. Trening TRX poprawia stabilność stawów kolanowych, skokowych, zapobiega bólom kręgosłupa, pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej, wzrost siły, wytrzymałości oraz wydolności układu krążenia. Ćwiczenia wykonywane na systemach podwieszania są dość złożone – prawidłowa technika wymusza na ćwiczących nieustanne napięcie ciała, co usprawnia pracę całego organizmu.

 

 

Jak ćwiczyć w podwieszeniu z taśmami TRX ?

 

 

Trening rozpoczynamy od zawiązania taśmy na stabilnym punkcie jakim może być rurka pionowa, drążek, drzewo, ławka lub każdy inny wytrzymały element. Dwie pozostałe części taśmy posiadają specjalne uchwyty na stopy i dłonie. Po kilkominutowej dynamicznej rozgrzewce przechodzimy do ćwiczeń z taśmami. Wariantów ćwiczeń jest wiele, możemy trenować zarówno dół ciała, górę, jak i całe ciało w jednym ćwiczeniu. Rodzajów ćwiczeń jest około 300 o rożnej skali trudności dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie a może wymyśli własne ? Taśmy TRX doskonale to umożliwiają. Trening wykonujemy w podwieszeniu dzięki czemu odciążamy nasz kręgosłup oraz stawy co czyni go bezpiecznym narzędziem w poprawie naszej sprawności fizycznej.

 

 

Jakie są zasady treningu w podwieszeniu ?

 

 

Trening z taśmami TRX - Warszawa

Podczas treningu należy zwracać uwagę szczególnie na :

 

– stałe napięcie taśmy TRX (rozluźnianie taśmy a co za tym idzie mięśni jest niedopuszczalne);

– pozycja wyjściowa zawsze powinna być dobrana odpowiednio do danego ćwiczenia.

– podczas ćwiczeń należy pamiętać o zachowywaniu naturalnych kifoz i lordoz kręgosłupa( unikaj kompensowania braku siły czy mobilności mięśni wyginaniem kręgosłupa)

– kontakt taśmy z ćwiczącym powinien sprowadzać się do chwytu dłońmi za uchwyty 


Jeżeli chcemy utrudnić sobie ćwiczenia z taśmami możemy :

 

– zmienić kąt nachylenia naszego ciała względem podłoża. Im kąt jest mniejszy (tułów znajduje się bliżej podłoża) tym ćwiczenie jest trudniejsze;

– ograniczyć punkty podparcia a ćwiczenie stanie się trudniejsze (np. stając na jednej nodze lub w podporze bokiem).

 

 

Czy mogę sam ćwiczyć, czy potrzebuje trenera personalnego ?

 

 

Jeśli jesteś początkujący dobrze byłoby zasięgnąć pomocy trenera który nauczyłby cie poprawnej techniki oraz dopasował poziom trudności ćwiczeń do twoich umiejętności. Po kilku treningach gdy nabierzesz pewności siebie możesz wykonywać treningi samemu dobierając ćwiczenia do swoich umiejętności i celów treningowych. Jako indywidualny trener z Warszawy przeprowadzam treningi personalne z TRX w siłowniach jak i w plenerze czy zaciszu domowym. Gwarantuje Ci ciekawe ale przede wszystkim skuteczne i bezpieczne treningi z taśmami które są coraz popularniejszą formą aktywności fizycznej .

 

 

Kontakt

 

Tel; 661 499 583

email : maciejkowalskitrener@gmail.com

adres ; Jana Pawła Woronicza 31

02-640 Warszawa

siłownie: Zdrofit, Qbik Loft Aparts

Współpraca online z dietetykiem 

                        

Dietetyk online                                                      

Dieta online

Współpraca online z trenerem

 

Trener personalny online

 

Plan treningowy online

Google Moja Firma - Maciej Kowalski trener personalny
facebook
Trener osobisty i dietetyk online

Nazywam się Maciej Kowalski i jestem trenerem personalnym oraz dietetykiem z Warszawy. Oferuje skuteczne odchudzanie oraz poprawę kondycji i sprawności fizycznej w atrakcyjnej cenie.