Zadzwoń

Trener personalny - Maciej Kowalski

Trener personalny > Treningi personalne > Trening z elementami sztuk walki

Chcesz żebym Ci pomógł ?

 

Formularz kontaktowy

 

Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Maciej Kowalski

 

tel. 661 499 583

e-mail.maciejkowalskitrener@gmail.com

Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kontakt ze mną

dane kontaktowe

Trening z elementami sztuk walki

 

 

 

Trening z elementami sztuki walki to doskonały wybór dla osób ceniących sobie dynamikę sportu. Pozwala on poprawić szybkość, dynamikę i gibkość ciała, a także wytrzymałość. Podczas ćwiczeń najbardziej angażowane są mięśnie aktywne w trakcie wykonywania ciosów oraz kopnięć, a także mięśnie odpowiedzialne za stabilność ciała. Dodatkowo uczy pokory ale i pewności siebie. Doskonale sprawdza się również do trenowania w parze dzięki czemu możemy poczuć adrenalinę i rywalizację lecz zgodnie z zasadami fair play.

 

 

Jak wygląda trening personalny z elementami sztuk walki?

 

 

Trening sztuk walki i trenerem personalnym w Warszawie

Trening rozpoczynamy zawsze od rozgrzewki . Rozgrzewka w sztukach walki jest zwykle dynamiczna. Wykonujemy podskoki, wymachy ramion, imitujemy ciosy i kopnięcia. Jest to zdecydowanie rozgrzewka pozwalająca podnieść również ogólna sprawność fizyczną gibkość i szybkość. Następnie przechodzimy do nauki techniki podstawowych ciosów czy kopnięć oraz pracy na tarczach, workach. Cała jednostka treningowa trwa około 60 minut i zwieńczona jest rozciąganiem oraz uspokojeniem organizmu. Jako trener personalny potrafię połączyć różne elementy takich dyscyplin jak boks, kickboxing czy karate aby przeprowadzić ciekawy indywidualny trening dla osób z Warszawy.

 

Podczas treningów wykorzystywane będą takie akcesoria jak:

 

  • wolne ciężary,

  • taśmy TRX,

  • odważniki kettlebells,

  • sprzęt bokserski,

  • inne akcesoria treningowe.

 

 

Trening sztuk walki - jak poprawnie ćwiczyć ?

 

 

Podczas treningu wykorzystujemy ciosy i kopnięcia zwracając uwagę na technikę, szybkość ruchu a niekoniecznie jego siłę. Sama siła wymierzanych cisów jest bowiem uzależniona od odpowiedniego skrętu ciała, pozycji poprzedzającej atak a wiec techniki. Ważna jest również szybkość reakcji całego  organizmu co  nadaje moc naszym uderzeniom. Nie bez znaczenia jest również wydech którym kończymy każdy cios. Praca nóg podczas walki jest także istotna. Kolejnym czynnikiem warunkującym efektywny trening jest umiejętność właściwego oddychania. W przypadku każdej aktywności fizycznej odpowiednie oddychanie pełni ważną rolę i bez dwóch zdań zwiększa efektywność wykonywanego treningu. Błędem szczególnie widocznym u początkujących osób a w szczególności tych trenujących siłowo jest wstrzymywanie oddechu podczas wymierzania i uderzanie przy równoczesnym napinaniu wszystkich mięśni. Działanie takie niekorzystnie wpływa na walkę i zadawanie ciosów ponieważ ogranicza zakres ruchów, refleks. Dlatego tak ważne jest rozluźnienie ciała podczas walki nad którym zawsze pracuję z moimi podopiecznymi podczas treningów indywidualnych. Jeśli nie wiesz jak poprawnie ćwiczyć polecam ci z indywidualnych zajęć z trenerem personalnym dzięki którym nauczysz się poprawnej techniki. Sprawdź korzyści jakie dają treningi personalne i dlaczego warto z nich skorzystać w szczególności jeżeli pochodzisz z Warszawy.

 

 

Podstawowe kopnięcia i ciosy w treningu z elementami sztuk walki  :

 

 

- kopnięcie frontalne (front kick),

- kopnięcie boczne (side kick),

- ciosy proste

- ciosy sierpowe

- ciosy podbródkowe

- ciosy na korpus

 

Kolejnymi ważnymi składowymi treningu oprócz techniki na które kładzie się dużą uwagę są : intensywność, szybkość, zwinność. Wkładany wysiłek w regularny trening  i zaangażowanie pozwalają zwiększać nasze umiejętności techniczne jak i fizyczne.


 

Zalety treningu z elementami sztuk walki

 

 

Trening ten wpływa na ogólną kondycję organizmu i poprawia nasze zdrowie. Szczególnie regularnie trenując ukształtuje się nasza cała sylwetka. Nabierzemy nieco masy mięśniowej, nasze ciało będzie jędrne a skóra sprężysta. Ponadto poprawi się koordynacja ruchowa, gibkości, zwinność czy szybkość. 
Ważne jest również to iż wysoka intensywność interwałowa treningów sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej. Ponadto możemy liczyć na rozładowanie stresu i napięć życia codziennego. jednym słowem na tym treningu po prostu wyrzucisz z siebie cały gniew i złe emocje. Jak widzisz zyskujesz wiele zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej. Wzrasta bowiem także twoja pewność siebie, czy  poczucie bezpieczeństwa. 

 

 

 

 

Kontakt

 

Tel; 661 499 583

email : maciejkowalskitrener@gmail.com

adres ; Jana Pawła Woronicza 31

02-640 Warszawa

siłownie: Zdrofit, Qbik Loft Aparts

Współpraca online z dietetykiem 

                        

Dietetyk online                                                      

Dieta online

Współpraca online z trenerem

 

Trener personalny online

 

Plan treningowy online

Google Moja Firma - Maciej Kowalski trener personalny
facebook
Trener osobisty i dietetyk online

Nazywam się Maciej Kowalski i jestem trenerem personalnym oraz dietetykiem z Warszawy. Oferuje skuteczne odchudzanie oraz poprawę kondycji i sprawności fizycznej w atrakcyjnej cenie.