Nazywam się Maciej Kowalski i jestem trenerem personalnym oraz dietetykiem z Warszawy. Oferuje skuteczne odchudzanie oraz poprawę kondycji i sprawności fizycznej w atrakcyjnej cenie.

 

 

Trener osobisty i dietetyk online
facebook
Google Moja Firma - Maciej Kowalski trener personalny

Współpraca online z trenerem

 

Trener personalny online

 

Plan treningowy online

Współpraca online z dietetykiem 

                        

Dietetyk online                                                      

Dieta online

Kontakt

 

Tel; 661 499 583

email : maciejkowalskitrener@gmail.com

adres ; Aleje Jerozolimskie 123

02-017 Warszawa

siłownie: Mc fit i City Fit

Trening funkcjonalny 

 

 

 

Trening funkcjonalny z trenerem personalnym w Warszawie

Jest to coraz częściej i chętniej wybierany rodzaj treningu, który wywodzi się z technik rehabilitacji. Trening polega na wykonywaniu ćwiczeń zbliżonych do ruchów, które towarzyszą nam w życiu codziennym – obejmuje on ćwiczenia izolowane z obciążeniem własnego ciała (proste i złożone), ćwiczenia oporowe, proste formy ruchu. Trening poprawia wytrzymałość mięśniową, stabilność dynamiczną, pozwala zredukować nadmierną ilość tkanki tłuszczowej, stabilizuje stawy, a wykonywany po okiem doświadczonego trenera personalnego znacznie zmniejsza ryzyko kontuzji w trakcie ćwiczeń i ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków. 

 

Trening funkcjonalny niejako w opozycji do tradycyjnych ćwiczeń na siłowni, kładzie nacisk na naśladowanie ruchów wykonywanych przez nas w podczas codziennych zajęć. Jest więc treningiem zbliżonym do treningu ogólnorozwojowego gdyż podczas ćwiczeń wykorzystujemy całe nasze ciało. Dzięki temu poszczególne grupy mięśniowe współpracują ze sobą w sposób efektywny, uzupełniając się nawzajem tak aby organizm stracił jak najmniej sił. Efektem ubocznym treningu funkcjonalnego jest niewątpliwie lepsza koordynacja, poczucie równowagi i stabilności. Trening funkcjonalny z zasady składa się z ćwiczeń naśladujących takie czynności jak np :  wstawanie z łóżka, sięgania po coś, podnoszenia, przenoszenia, unoszenia przedmiotów czy chociażby wchodzenia na schody.

 

 

Jak wygląda indywidualny trening funkcjonalny?

 

 

Trening funkcjonalny tylko pozornie wydaje się łatwy. Jednak tak jak to często bywa w życiu czynności z goła najprostsze często okazują się nie lada wyzwaniem. Oczywiście jak w każdym innym rodzaju treningu ten również zaczynamy od obowiązkowej rozgrzewki całego ciała. Dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie w części wstępnej automasażu np. za pomocą rollera. Jako trener personalny polecam każde ćwiczenie a szczególnie nowe zaczynać od pracy z własnym ciałem, bez obciążenia. Techniki mobilizacyjne zastosowane na początku treningu pomogą nam wykonywać takie złożone ćwiczenia jak przysiady, wykroki, zakroki, tureckie wstawania, podciągania w opadzie czy podskoki w pełnym zakresie ruchu. Ważne aby nauczyć się wykonywania tego rodzaju ćwiczeń poprawnie technicznie, wypracować sobie wzorzec ruchowy który później będziemy mogli zaimplementować podczas codziennych czynności. Liczbę serii, powtórzeń oraz czas pracy i odpoczynku zawsze dobieramy indywidualnie w zależności od możliwości danej osoby, jej doświadczenia, przebytych kontuzji czy dolegliwości bólowych. 

Podczas treningu funkcjonalnego dbamy o różnorodność ruchów. Dlatego też świetnie sprawdzają się w tego rodzaju treningu takie przyrządy jak :

 

Trening funkcjonalny - Maciej Kowalski

 • sztangielki,

 • piłki lekarskie,

 • taśmy, gumy,

 • BOSU

 • worki bułgarskie,

 • stepy,

 • płotki,

 • drabinki koordynacyjne,

 • sztangi,

 • oraz ciężar własnego ciała.

 

 

 

 

Zalety treningu funkcjonalnego

 

 

Bez wątpienia trening funkcjonalny doje nam niesamowite korzyści a są to m.in:

 • wzmocnienie całego ciała, mięśni, stawów, wiązadeł bez widocznej rozbudowy muskulatury a dzięki naśladownictwu często wykonywanych ruchów zmniejszenie ryzyka kontuzji i urazów na co dzień. Od teraz każdy ruch będziesz wykonywać z łatwością i przyjemnością.

 • poprawa gibkości i koordynacji oraz wzmocnienie mięśni głębokich brzucha tzw. core. To one w głównej mierze odpowiadają za utrzymanie prawidłowej postawy ciała, brak hiperlordozy, bólów dolnego odcinka kręgosłupa.

 • zwiększenie  wydolność organizmu i poprawa krążenie krwi.

 • spalenie niechcianego tłuszczu dzięki dużemu wydatkowi energetycznemu. Ciężkie złożone ruchy wykonywane podczas treningu spalają mnóstwo kalorii.

 • poprawa stanu skóry, jej elastyczności oraz jędrności ciała

 

 

Warszawa i trening funkcjonalny- gdzie trenować?

 

 

Bez wątpienia do wykonywania profesjonalnego treningu funkcjonalnego przyda się dobrze wyposażony klub fitness, siłownia. Różnorodność sprzętowa umożliwia bowiem wykonywanie szerokiej gamy ćwiczeń na różnym stopniu zaawansowania ćwiczącego. Dlatego też przed wyborem miejsca treningu polecam zrobić research danej siłowni i po konsultacji z osoba kompetentną dokonać wyboru.  Ja ze swojej strony jako indywidualny trener z Warszawy przeprowadzam treningi personalne w siłowniach Mc fit we wszystkich dostępnych lokalizacjach w mieście. Oczywiście  dojeżdżam także do domu lub siłownie wskazane przez klienta 

Kontakt ze mną

dane kontaktowe

Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Maciej Kowalski

 

tel. 661 499 583

e-mail.maciejkowalskitrener@gmail.com

Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Formularz kontaktowy

 

Chcesz żebym Ci pomógł ?

 

Trener personalny > Treningi personalne > Trening funkcjonalny

Trener personalny - Maciej Kowalski

Zadzwoń