Nazywam się Maciej Kowalski i jestem trenerem personalnym oraz dietetykiem z Warszawy. Oferuje skuteczne odchudzanie oraz poprawę kondycji i sprawności fizycznej w atrakcyjnej cenie.

 

 

Trener osobisty i dietetyk online
facebook
Google Moja Firma - Maciej Kowalski trener personalny

Współpraca online z trenerem

 

Trener personalny online

 

Plan treningowy online

Współpraca online z dietetykiem 

                        

Dietetyk online                                                      

Dieta online

Kontakt

 

Tel; 661 499 583

email : maciejkowalskitrener@gmail.com

adres ; Aleje Jerozolimskie 123

02-017 Warszawa

siłownie: Mc fit i City Fit

Trening siłowy

 

 

Trening siłowy z trenerem personalnym w Warszawie

Cel treningu siłowego to zwiększenie siły, a także masy mięśniowej – jest to z reguły intensywny trening, w trakcie którego wykonuje się pracę z wolnymi ciężarami. Podczas treningu wykonywane są ruchy złożone – przysiady, wykroki, martwe ciągi czy wiosłowania, w wyniku których pobudza się wiele grup mięśni. Obciążenie jest wysokie dobierane tak aby w serii wykonać od 1 do 5 powtórzeń.

Trening polega na doprowadzeniu ich do stanu dużego zmęczenia a po czasie odpoczynku zaadaptowania organizmu do nowych obciążeń. Ważne jest aby owe obciążenie dobrać indywidualnie w zależności od naszego stopnia zaawansowania tak aby móc wykonywać ćwiczenia poprawnie technicznie a da nam to stały progres siłowy.

 


Jakie są korzyści treningu siłowego ?

 

 

- wzmacnia nasze stawy i ścięgna. Dzięki adaptacjom organizmu do coraz większych obciążeń ścięgna i stawy ulegają wzmocnieniu aby móc podnosić coraz większe obciążenia.

 

- powoduje znaczący wzrost siły a także masy mięśniowej. Wykonywanie treningu dużymi obciążeniami a co za tym idzie pobudzanie układu nerwowego i mięśniowego do krótkiej ale maksymalnej pracy przekłada się na coraz większe obciążenia jakim możemy sprostać. Im większy ciężar jaki możemy podnieść tym przekrój poprzeczny mięśnia również zwiększa się. Nasza masa mięśniowa rośnie.

 

- pomaga efektywnie spalać tkankę tłuszczową. Wzrost masy mięśniowej przyspiesza tempo naszego metabolizmu nawet o kilkadziesiąt procent i okazuje się w wielu przypadkach skuteczniejsze od popularnego cardio. Liczba spalanych kalorii podczas treningu siłowego również jest odpowiednia do pozbywania się niechcianej tkanki tłuszczowej i rekompozycjii ciała. 

 

- zapobiega chorobom serca. Według badań naukowych systematyczny trening o odpowiedniej intensywności pomaga wzmocnić również mięsień serca i niejako chroniąc go przed codziennym stresem zmniejszają ryzyko chorób serca. Uwaga: Osoby z już stwierdzonymi schorzeniami serca nie powinny jednak wykonywać ciężkiego treningu siłowego.


- poprawia nasze samopoczucie. Podczas treningu wydzielane są endorfiny tzw hormony szczęścia dlatego też treningi sprawiają przyjemność ćwiczącym oraz dodają pozytywnej energii po zakończeniu treningu.


- podnosi poziom testosteronu. Dzięki temu hormonowi jesteśmy pewni siebie, nie mamy skłonności do depresji i zwiększa się nasze libido. 


- obniża poziom złego cholesterolu (LDL). Maleje ryzyko chorób związanych z układem krążenia

 

- reguluje funkcjonowanie jelit. Trening siłowy wpływa korzystnie wpływa na perystaltykę jelit tak ważna dla zdrowia i detoksyfikacji całego organizmu.

 

- obniża i reguluje poziom cukru we krwi. Dzięki podnoszeniu ciężarów nasza glikemia normuje się co zapobiega i pomaga w leczeniu cukrzycy.

 

- opóźnia procesy starzenia. Wyglądamy młodziej , jesteśmy sprawniejsi, nasza skóra jest elastyczna i jędrna  a powstawanie wszelkiego rodzaju chorób związanych ze starzeniem się opóźnia się.

 

 

Czy trening siłowy ma jakieś wady ?

 

 

Trening siłowy - Maciej Kowalski

Otóż trzeba zdawać sobie sprawę że iż nieprawidłowo wykonywany lub zbyt intensywny trening siłowy niesie ze sobą pewne zagrożenia a mianowicie:


nadmierne obciążenie stawów, mogące prowadzić do kontuzji. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego obciążenia do umiejętności i stanu organizmu. Trening siłowy bez odpowiedniej techniki nigdy nie wróży nic dobrego. Dlatego też jako trener personalny zawsze dużo uwagi poświęcam na prawidłową technikę i dobieram odpowiednie obciążenie minimalizując szanse urazu.


ryzyko przetrenowania układu nerwowego. Trening siłowy to trening intensywny i choć trwa krótko na regeneracje organizmu po każdej jednostce treningowej potrzebujemy odpowiednio dużo czasu. Dzięki indywidualnemu planowi treningowemu możemy jednak trenować bez obawy o przetrenowanie. Ważnym jest aby został on ułożony przez osobę posiadającą doświadczenie w treningu siłowym.


ograniczenie amplitudy ruchu w stawach. Niestety brak rozciągania i mobilizacji zarówno przed treningiem jak i po zakończonych ćwiczeniach skutkuje w dłuższym okresie czasu zmniejszeniem zakresu ruchu w stawach co nie tylko upośledza nasza koordynacje i sprawność fizyczną ale może prowadzić do kontuzji. Wiem jakie to ważne, dlatego też możesz zobaczyć mnie podczas treningów personalnych w siłowniach Mc fit w Warszawie spędzającego kilkanaście minut zarówno przed jak i po treningu na rozciąganiu i mobilizacji stawów.

 

 

Jak powinien wyglądać prawidłowy trening siłowy ?

 

 

Trening zawsze powinna poprzedzić odpowiednia rozgrzewka połączona z mobilizacją stawów biorących udział w treningu. zawsze rozpoczynamy trening od kilku wstępnych serii ćwiczeń złożonych dokładając z serii na serie obciążenie. W zależności od naszego planu treningowego w ostatnich seriach danego ćwiczenia wykonujemy od 1 do 5 powtórzeń, Ilość serii i ćwiczeń dobieramy indywidualnie w zależności od naszego stopnia zaawansowania i celu treningu. Gdy czujemy jakiś dyskomfort czy ból związany z dużym obciążeniem nie powinniśmy na siłę wykonywać założonej ilości powtórzeń. Pamiętajmy iż sukces w tego rodzaju treningu zależy od systematyczności a więc lepiej iść do przodu małymi krokami niż zatrzymać się w miejscu z powodu kontuzji.

 

 

Indywidualny trening siłowy w Warszawie 

 

 

Jeśli chciałbyś odczuć na własnej skórze jakie korzyści daje trening siłowy zapraszam cię na trening personalny w siłowi Mc Fit w Warszawie. Na co dzień pracując jako trener dbam układam plany treningowe i dbam i technikę i progres siłowy moich podopiecznych tak aby każdy z nich osiągał wyznaczony cel w sposób efektywny ale i bezpieczny.

 

Kontakt ze mną

dane kontaktowe

Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Maciej Kowalski

 

tel. 661 499 583

e-mail.maciejkowalskitrener@gmail.com

Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Formularz kontaktowy

 

Chcesz żebym Ci pomógł ?

 

Trener personalny - Maciej Kowalski

Zadzwoń