Zadzwoń

Trener personalny - Maciej Kowalski

Uważasz artykuł za pomocny ? Kliknij Lubię to 

Kontakt ze mną

dane kontaktowe

Trener personalny Warszawa - Maciej Kowalski
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Maciej Kowalski

 

tel. 661 499 583

e-mail.maciejkowalskitrener@gmail.com

Trener personalny online - Maciej Kowalski

Chcesz żebym Ci pomógł ?

 

Trener osobisty i dietetyk online - Maciej Kowalski

Formularz kontaktowy

 

Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
25 maja 2018
Decydując się na wybór osobistego trenera stajemy przed nie lada
Ile kosztuje współpraca z trenerem personalnym i od czego zależy
Na temat treningów personalnych krąży wiele mitów. Dziś postaram się
Trening personalny - jak wygląda

Na temat treningów personalnych krąży wiele mitów. Dziś postaram się je rozwiać i odpowiedzieć na podstawowe pytania które padają najczęściej. Tak więc, jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad skorzystaniem z treningu personalnego jednak nie wiedziałeś zbytnio jak wygląda takie spotkanie z trenerem personalnym i jakie efekty możesz dzięki niemu uzyskać ten artykuł jest dla Ciebie. Poniżej przedstawiam fakty o tym czym konkretnie jest trening personalny i czy warto skorzystać z tego typu usługi.

 

 

Trening personalny - czym jest

 

 

Trening personalny WarszawaTrening personalny to trening prowadzony pod kontrolą indywidualnego trenera który dobiera odpowiednie dla danej osoby ćwiczenia, demonstruje ich wykonanie i poprawia na bieżąco błędy swojego podopiecznego. Ćwiczenia dobierane są indywidualnie w zależności od stopnia zaawansowania danej osoby, jej sprawności fizycznej, ewentualnych dolegliwości i oczywiście celu który jej przyświeca.  Podczas każdej jednostki treningowej trener personalny czuwa nad bezpieczeństwem klienta oraz dba o odpowiednią motywację. W zależności od celów i preferencji podopiecznego trening personalny może odbywać się w różnych miejscach i mieć różne formy. Poniżej przedstawię Ci w których sam prowadzę treningi co oczywiście może wyglądać inaczej u konkretnego trenera.

 

Gdzie może odbywać się trening personalny :

 

 1. siłownia,

 2. plener,

 3. bieżnia lekkoatletyczna,

 4. zacisze domowe,

 5. basen

 

Rodzaje treningów personalnych

 

Treningi personalne nie tylko różnią się miejscem ich wykonywania ale również stricte ich typem. Jako trener personalny działający na terenie Warszawy oferuje swoim podopiecznym kilkanaście typów treningu personalnego. Do najpopularniejszych należą treningi siłowe, odchudzające, funkcjonalne czy ogólnorozwojowe. Sprawdź wszystkie treningi personalne które prowadzę w Warszawie.

 

 

Jak wygląda trening personalny ?

 

 

Pierwszy indywidualny trening różni się z reguły od późniejszych regularnych spotkań ze względu na konieczność przeprowadzenia wywiadu z osoba zaczynającą przygodę z aktywnością fizyczną. W tym celu na pierwszym treningu personalnym trener powinien zadać ci kilka pytań:

 

 • jaki jest cel twoich treningów ? 

 • czy masz nadciśnienie i problemy z układem krążenia, oddechowym ?

 • jakie przebyłeś kontuzje w przeszłości  ? 

 • czy aktualnie odczuwasz jakieś bóle stawów, mięśni ?

 • kiedy ostatnio trenowałeś i jaki był to rodzaj treningu ? 

 • jak oceniasz swoją wydolność i sprawność fizyczną ?

 • jaki jest twój poziom motywacji ?

 • jak często chciałbyś trenować ?

 • jak wygląda twoje odżywianie ?

 • jakie masz pytania w związku z treningiem personalnym ?

 

trening personalny - rogrzewkaPo tych kilku mniej lub bardziej prostych pytaniach następuje przejście do rozgrzewki czyli części wstępnej treningu. Rozgrzewka najczęściej odbywa się na bieżni, rowerku stacjonarnym lub w miejscu z obciążeniem własnego ciała. Ja również w tym momencie sprawdzam mobilność w stawach wykonując testy na ruchomość obręczy barkowej, bioder, stawów skokowych. Dodatkowo staram się korzystać również z automasażu w wykonaniu rollera co polecam również swoim podopiecznym do wykonywania samodzielnego w domu. Część wstępna trwa zazwyczaj około 10 - 15 minut. Po kilku czy kilkunastu treningach podopieczni z reguły wykonuja rozgrzewkę samodzielnie dzięki czemu na część główna pozostaje więcej czasu.

 

Po rozgrzewce przechodzimy do części głównej czyli ćwiczeń z obciążeniem zewnętrznym sztangami i hantlami. Stosujemy tutaj zasadę stopniowania wysiłku oraz przechodzenia od ćwiczeń złożonych wielostawowych obejmujących duże grupy mięśniowe do tych lżejszych izolowanych na mniejsze grupy mięśni. Podstawowym ćwiczeniami które rozwijają ogólną sprawność fizyczną oraz poprawiają całego ciała są : przysiady, zakroki, wiosłowania, wyciskania, podciągania, martwe ciągi, glut bridge. W zależności od umiejętności danej osoby dobieram odpowiednie warianty tych ćwiczeń oraz obciążenie treningowe. Ilość ćwiczeń, serii, i zakres powtórzeń jest różny i zmienia się wraz ze stopniem wytrenowania. Im bardziej dana osoba jest zaawansowana i odbyła więcej treningów personalnych intensywność i objętość treningowa ulega zwiększeniu. Oprócz ćwiczeń oporowych ze sztangą i hantlami w trakcie treningu personalnego wykorzystywane są również : taśmy TRX, odważniki kettlebells, roller, bosu, worek bokserki

 

DTrening personalny z ketlebells - Warszawaodatkowo w szczególności u osób zaawansowanych wprowadzane są ćwiczenia o charakterze interwałowym. Jednak ze względu na wysoką intensywność nie przeprowadzam ich na pierwszym treningu personalnym. Do ćwiczeń interwałowych zaliczamy m.in: bieg bokserski, sprinty, bieg wahadłowy, tabata

 

W części końcowej treningu wykonywane są ćwiczenia rozciągające oraz rolowanie przywracające elastyczność i odpowiednia długość mięśni po treningu a także zwiększające zakres ruchomości w stawach. Cały trening personalny trwa zazwyczaj 60 minut.

 

 

Ile razy w tygodniu powinien odbywać się trening personalny ?

 

 

Jak często powinien odbywać się trening personalny ? Za optymalną częstotliwość ćwiczeń w przypadku osoby początkującej uważa się 3 treningi personalne w tygodniu. Faktycznie jest to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie pozwalające z jednej strony na dobra regeneracje mięśni oraz układu nerwowego a z drugiej zapewnienie wysokiej częstotliwości treningu. Częstotliwość obok intensywności i objętości treningowej jest kluczowa w uzyskiwaniu stałego progresu. Dlaczego ? Chodzi głownie o adaptacje do wysiłku oraz ilość spalanych kalorii. Dzięki częstemu treningowi personalnemu:

 

Trening personalny na siłowni w Warszawie

 • Spalisz więcej kalorii

 • Szybciej nauczysz się techniki ćwiczeń

 • Znacznie zwiększysz objętość treningu

 • Nauczysz się regularności i systematyczności

 • Szybciej zauważysz efekty

 • Uchronisz sie od kontuzji i bólów

 

Oczywiście w przypadku trenowaniu 2 godziny w tygodniu również pojawią się efekty niemniej będą one nieco rozłożone w czasie.

 

Wiele osób zadaje mi pytanie czy opłaca się ćwiczyć raz w tygodniu ?

 

Moja odpowiedź jest taka : Zawsze opłaca się ćwiczyć !  Wykonywanie treningu rzadko ale regularnie przyniesie długofalowo lepsze rezultaty niż trenowanie częste ale nieregularne z przerwami. Dlatego też zacznij trenować regularnie z trenerem a po pewnym czasie zobaczysz jak Twoja sylwetka i zdrowie wyraźnie się poprawi. Tak więc jeśli masz możliwość aby ćwiczyć tylko raz  w tygodniu śmiało rozpocznij treningi .

 

 

Ile kosztuje trening personalny ?

 

 

Cena treningu personalnego zależy od kilku czynników takich jak :

 

 • miejsca treningu ( siłownia, basen, plener, Twój dom)

 • miasta ( im mniejsze miasto tym koszt jest niższy)

 • kompetencji trenera

 • ilości treningów

 

Niemniej w przypadku stałej współpracy z trenerem personalnym w Warszawie koszt 60 minut indywidualnych zajęć wynosi średnio od 80 do 100 zł. Warto wspomnieć iż sama współpraca z trenerem personalnym nie opiera się tylko na treningach ale również na doradztwu żywieniowemu, rozpisaniu diety oraz suplementacji. Dlatego też zachęcam cię do zapoznania się z artykułem : ile kosztuje trener personalny . 

 

 

Efekty treningu personalnego

 

 

Kiedy pojawią się pierwsze efekty treningu personalnego ? To najczęściej zadawane pytanie. Nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Jest to kwestia indywidualna niemniej już po pierwszym tygodniu czy dwóch zauważysz przypływ energii a twoje ciało zacznie nabierać twardości i jędrności. Wiele zależy również od metod treningowych które zastosuje trener personalny oraz oczywiście od twojego zaangażowania i systematyczności z jaką będziesz uczęszczać na treningi.

 

Natomiast jeśli myślisz iż trening personalny to cudowna i błyskawiczna metoda na zmianę swojej sylwetki to muszę cię zmartwić. Jeśli szukasz takich cudownych metod jest ich mnóstwo w internecie o bardzo przekonywujących tytułach " dzięki tej tabletce schudniesz 10 kg w ciągu miesiąca" Brzmi świetnie lecz jest jedno ALE. Te metody nie działają.

 

Natomiast w przypadku treningu personalnego niepodważalnym faktem jest jednak iż współpraca z indywidualnym trenerem zawsze przynosi efekty w dłuższym okresie czasu. Tak więc jakie efekty można uzyskać współpracując przez kilka miesięcy ? Poniżej przedstawiam Ci przemianę Basi z którą współpracowałem około 6 miesięcy. Na początku były to treningi indywidualne w Warszawie tak aby jak najszybciej nauczyć się poprawnej techniki i sposobu w jaki powinno się ćwiczyć a z biegiem czasu już przeszliśmy na współpracę online. 

 

   Efekty treningu personalnego

                                                                  (Efekty treningu personalnego w Warszawie)

 

 

Większość osób z pewnym stażem treningowym korzysta właśnie ze współpracy z trenerem personalnym online. Jest to wygodny i tańszy sposób na osiąganie coraz to lepszych rezultatów i widocznych efektów z miesiąca na miesiąc.

 

 

Trening personalny - czy warto ? 

 

 

Analizując zalety i możliwe do osiągnięcia efekty dzięki treningowi personalnemu stwierdzam iż warto. Przed wyborem odpowiedniego indywidualnego trenera warto jednak dłużej się zastanowić czy faktycznie osoba ta ma odpowiednie kompetencje gdyż musimy być świadomi iż powierzamy takiej osobie swoje zdrowie i oczekujemy realnych efektów. Niemniej jeśli trafisz na dobrego trenera możesz być pewien iż nie osiągniesz upragnione rezultaty w sposób bezpieczny i trwały.

 

Zalety treningu personalnego :

 

 • osiągniesz lepszą kondycję i sprawność fizyczną

 • poprawisz wyniki sportowe

 • schudniesz określoną ilość kilogramów

 • zlikwidujesz cellulit

 • ukształtujesz atrakcyjna sylwetkę

 • nabierzesz pewności siebie

 • poprawisz wyniki badań

 • nabierzesz więcej energii

 • polubisz trening

 • nawiążesz ciekawe znajomości

 

 

Trening personalny - jak wygląda i czy warto ?

Kontakt

 

Tel; 661 499 583

email : maciejkowalskitrener@gmail.com

adres ; Jana Pawła Woronicza 31

02-640 Warszawa

siłownie: Zdrofit, Qbik Loft Aparts

Współpraca online z dietetykiem 

                        

Dietetyk online                                                      

Dieta online

Współpraca online z trenerem

 

Trener personalny online

 

Plan treningowy online

Google Moja Firma - Maciej Kowalski trener personalny
facebook
Trener osobisty i dietetyk online

Nazywam się Maciej Kowalski i jestem trenerem personalnym oraz dietetykiem z Warszawy. Oferuje skuteczne odchudzanie oraz poprawę kondycji i sprawności fizycznej w atrakcyjnej cenie.