Nazywam się Maciej Kowalski i jestem trenerem personalnym oraz dietetykiem z Warszawy. Oferuje skuteczne odchudzanie oraz poprawę kondycji i sprawności fizycznej w atrakcyjnej cenie.

 

 

Trener osobisty i dietetyk online
facebook
Google Moja Firma - Maciej Kowalski trener personalny

Współpraca online z trenerem

 

Trener personalny online

 

Plan treningowy online

Współpraca online z dietetykiem 

                        

Dietetyk online                                                      

Dieta online

Kontakt

 

Tel; 661 499 583

email : maciejkowalskitrener@gmail.com

adres ; Aleje Jerozolimskie 123

02-017 Warszawa

siłownie: Mc fit i City Fit

Trener personalny - jak wybrać ? 

Decydując się na wybór osobistego trenera stajemy przed nie lada wyzwaniem, bowiem ilość osób świadczących tego rodzaju usługi rośnie z roku na rok.  Zawód ten jest bowiem coraz bardziej popularny i przybywa miejsc w których możemy znaleźć ogłoszenia treningów personalnych. W artykule tym dowiesz się jak wybrać dobrego trenera personalnego, czym kierować się przy jego wyborze i czy cena treningu personalnego jest jedynym kryterium świadczącym o jakości usług ?

 

 

Trener personalny - gdzie go znaleźć ?

 

 

Istnieje coraz więcej miejsc w których możesz znaleźć ogłoszenie osób prowadzących indywidualne treningi. Oto najpopularniesze:

 

 1. Wyszukiwarka Google Najprostszym rozwiązaniem jest wpisanie w wyszukiwarkę google np zapytania : trener personalny warszawa. Po chwili otrzymasz wyniki pierwszej 10 tki trenerów z Warszawy. Warto zastanowić się czy faktycznie powyższe pozycje witryny świadczą o tym iż to najlepsi trenerzy personalni ? Oczywiście że nie. Przy wyborze odpowiedniej osoby powinieneś kierować się nie tylko pozycją strony w wyszukiwarce ale przede wszystkim tym co na takiej stronie się znajduje, czy osoba jest specjalistą w swojej branży, jaka jest jego historia, wykształcenie itd. Można tu wymieniać naprawdę wiele ważniejszych rzeczy na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej osoby, której w końcu powierzasz swoje zdrowie. Dlatego też dokładnie przejrzyj zarówno pierwszą stronę wykiwania jak i drugą. Po wstępnym przejrzeniu stron około 20 stu trenerów wybierz kilku których poddasz dalszej wnikliwej analizie zanim zdecydujesz się na pierwszy trening personalny. Wyszukiwarka google to niewątpliwie dobre miejsce na poszukiwanie odpowiedniego trenera personalnego głownie na wielki zasób cennych informacji o każdym z trenerów.Trener personalny - jak go znaleźć w Google
 2. Portale OLX, Gumtre itp - w miejscach tych znajdziesz najwięcej ogłoszeń trenerów personalnych. Tak więc jest to świetne miejsca na jego wybór ? Niekoniecznie. Większość osób ogłaszających się na tego typu portalach nie posiada własnej strony internetowej, nie publikuje artykułów branżowych. Trudno ocenić w takim razie kim dane osoby są oraz jaką posiadają wiedzę. Nie należy oczywiście wrzucać wszystkich do jednego worka dlatego warto wnikliwie przeglądać informację o danej osobie w internecie. Plusem dla przeciętnej osoby chcącej skorzystać z usług trenera personalnego może wydawać się cena jaką będzie musiała zapłacić za trening. Na OLX czy gumtree trenerzy oferują treningi za pół darmo. Dlaczego ? Można wymienić kilka powodów tego stanu rzeczy. Z pewnością część osób ogłaszających się z treningami personalnymi są studenci dla których to łatwa szansa na dodatkowy zarobek. Oczywiście nic nie mam do studentów też nim przecież byłem, hmm jednak sprawdź chociaż informację co dana osoba studiuje, wf, fizjoterapia - jest jak najbardziej dobrym wyborem dla trenera który zamierza poszerzać swoją wiedzę. Pamiętaj jednak że wybór osoby która będzie twoim osobistym trenerem nie powinien zależeć od ceny. Zasadne wydaje się przytoczenie powiedzenia iż ,, chytry dwa razy płaci,, Ceną jednak może okazać się i tu odpukać.. twoje zdrowie.
 3. Portale społecznościowe - to miejsce w którym przybywa najszybciej trenerów osobistych. Czy w takim razie to złe miejsce aby znaleźć tego odpowiedniego ? To zależy co dany profil sobą reprezentuje jeżeli zamierzasz dokonać wyboru na podstawie efektownych zdjęć i motywujących opisów masz takie prawo. Niemniej warto abyś zasięgnął informacji również ze strony internetowej czy opinii osób które korzystały z usług danego trenera.

 

 

Dobry trener personalny - czyli jaki ? 5 cech

 

 

Trening personalny z trenerem w WarszawieZ pewnością ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na tak postawione pytanie gdyż dla każdego dobry trener personalny może oznaczać zupełnie co innego. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę iż każda osoba jest inna i ma inne wymagania dotyczące osoby z którą chciałaby podjąć współpracę. Dla przykładu dla kogoś najważniejsze jest aby trener był dobrym motywatorem, inni liczą po prostu na ciekawe i aktywne wolnego spędzenie czasu a jeszcze inni szukają mentora dzięki któremu zmienią swój styl życia, nauczą się zdrowo odżywiać i złapią bakcyla do aktywnego spędzania czasu czy uprawiania sportu. Tak czy owak trening personalny jest jedynie środkiem służącym do osiągnięcia przeróżnych celów które nam przyświecają i wbrew pozorom może okazać się niebywale skuteczną metodą do ich realizacji na wielu płaszczyznach naszego życia.

 

 

1 . Trener z WYKSZTAŁCENIEM KIERUNKOWYM

 

 

Wydawałoby się iż wyższe studia na takich kierunkach jak : wychowanie fizyczne, fizjoterapia, dietetyka to podstawa do świadczenie profesjonalnych usług w zakresie treningów personalnych i dietetyki. Dobry trener personalny powinien mieć solidne podstawy teoretyczne i praktyczne do pełnienia swojego zawodu. Moim zdaniem to właśnie studia wyższe na kierunkach związanych stricte ze zdrowiem i aktywnością fizyczną powinny cechować rzetelna osobę świadczącą usługi trenerskie. Znajomość anatomii człowieka i fizjologii wysiłku fizycznego powinny być bazą każdej rzetelnej osoby parającej się trenowaniem drugiej osoby i ponoszącej odpowiedzialność za jej zdrowie. Musimy zdać sobie sprawę iż kilkudniowy czy tygodniowy kurs nie czyni nikogo profesjonalnym trenerem.

 

Czy bycie instruktorem kulturystki wystarczy ? Jeżeli chcesz zostać kulturystą to faktycznie powinieneś rozpocząć treningi u osoby parającej się tym sportem lub chociażby posiadającej certyfikat instruktora kulturystyki. Jednakże jeżeli twoim celem jest poprawa kondycji, wytrzymałości i ogólnej sprawności fizycznej powinieneś wybrać trenera personalnego który potrafi przeprowadzić i przeprowadził w swoim życiu wiele treningów nie tylko na siłowni ale i takich jak : lekkoatletyczne, funkcjonalne, zajęcia na basenie, biegowe, rozciągające - stretching. 

 

 

2. DOŚWIADCZONY i SKUTECZNY trener personalny

 

 

Doświadczenie w trenowaniu nie tylko samego siebie ale przede wszystkim innych osób. Trzeba zdać sobie sprawę iż nie zawsze dobry zawodnik będzie dobrym trenerem. Dlaczego ? Z tego powodu iż każdy organizm jest inny, nawet jeżeli dany trener personalny osiągnął sukces w kształtowaniu swojej sylwetki nie oznacza iż uda mu się to powtórzyć właśnie u Ciebie. Zmorą osób szukających trenera personalnego jest kierowanie się wyglądem jako wyznacznikiem wiedzy co często skutkuje ich późniejszym zawodem. Otóż kulturysta będący trenerem szokuje swoim umięśnieniem jednakże sposób treningu, odżywiania czy stosowania różnych substancji często niedozwolonych. Oczywistym jest fakt iż metody takie nie zadziałają na osobę początkującą nie wspominając już o możliwych negatywnych skutkach restrykcyjnych diet czy treningów.

 

Efekty treningu personalnego

Ćwiczenia w planie treningowym zawsze powinny  być różnorodne i dobrane indywidualnie do poziomu zaawansowania i stanu zdrowia osoby ćwiczącej uwzględniając jej ewentualne dolegliwości czy przebyte kontuzje.

 

Z pewnością ilość przeprowadzonych treningów personalnych  i ich pozytywne efekty  z osobami o różnym stopniu zaawansowania potwierdzone opiniami czy zdjęciami z przeprowadzonych zajęć są dobrym znakiem dotyczącym działalności trenera. Po lewej zdjęcie z efektów odchudzania z trenerem personalnym w Warszawie.

 

Dobry trener personalny powinien także być uniwersalny i potrafić współpracować z osobami którym przyświecają różne cele, nie tylko budowa mięśni czy odchudzanie. To są jedynie skutki uboczne treningów personalnych których nadrzędnym celem powinno być : poprawa ogólnej sprawności fizycznej, kondycji i zdrowia.  

 

 

3. Dobry trener osobisty to MOTYWATOR

 

 

Okazuje się iż największym problemem osób zaczynających swoją przygodę z aktywnością fizyczna jest brak motywacji do pójścia na salę treningową czy siłownię. Wykonywanie samodzielnie treningu wydaje się dla tych osób nudne i zniechęcają się. Ponadto samemu ciężko zmusić się do intensywnego treningu który to daje najlepsze rezultaty. Stąd też nieoceniona rola trenera który osobiście zmotywuje Cię do wykonania ciężkiego i efektywnego treningu i sprawi iż dasz z siebie 100 procent i zobaczysz że naprawdę stać Cię na więcej. Dzięki odpowiedniemu poziomowi motywacji nie będziesz opuszczać treningów a twoje ćwiczenia staną się regularne co przyniesie upragnione i co najważniejsze długofalowe efekty. 

 

 

4. Trener WYMAGAJĄCY ale SERDECZNY

 

 

Trening personalny a motywacja treneraJeżeli Twoja współpraca z trenerem ma odbywać się długofalowo i tak abyś był z niej zadowolony musisz dobrze dogadywać się ze swoim nieodłącznym partnerem od treningów. To oznacza iż powinien on znać twoje potrzeby i je akceptować. Błędy w komunikacji pomiędzy trenerem a osobą ćwiczącą często kończą się przerwaniem współpracy. Krótko mówiąc ty przedstawiasz swoje cele i to w jaki sposób chciałbyś to osiągnąć a następnie dobry trener powinien się do nich ustosunkować i nakreślić plan działania. Plan dostosowany do Ciebie, twojego charakteru, możliwości organizmu i stanu zdrowia. Z indywidualnym trenerem powinniście się dobrze czuć w swoim towarzystwie na treningu co zaowocuje większą chęcią na kolejne treningi i owocną współpracę. efekty treningu personalnego przychodzą bowiem po pewnym czasie jednak uwierz mi że warte są podjętego trudu a widok zmian napawa dumą i chęcią na więcej.

 

Trening również to nie tortury a Twój osobisty trener nie jest katem choć z pewnością powinien być wymagający. To właśnie personalny trener powinien wymagać od ciebie coraz więcej i czuwać nad twoimi postępami tak aby trening personalny był nie tylko przyjemny ale przede wszystkim skuteczny.

 

Empatia co również ważna cecha którą powinien cechować się najlepszy trener personalny. Każdy ma bowiem gorszy dzień, nie zawsze wykonasz trening tak jakbyś chciał a być może również poza salą treningową zrobiłeś kilka dietetycznych błędów. No cóż każdemu może się to zdarzyć nie jesteśmy robotami, jesteśmy tylko ludźmi. Dlatego też osoba będąca trenerem powinna sama posiadać wieloletnie doświadczenie w uprawianiu sportu, dbania o własną sylwetkę, zdrowe odżywianie gdyż tylko wtedy będzie znała dokładnie wszystkie problemy i schody pojawiające się na drodze do zmiany swoich nawyków i sylwetki.

 

 

5. Trener TRENUJĄCY

 

 

Trening z trenerem personalnym - WarszawaPonoć wygląd mówi wiele o człowieku. To prawda. Tym bardziej o kimś takim jak trener personalny. Umieściłem tą cechę jako ostatnią gdyż nie jest on najważniejszy niemniej osoba promująca kulturę fizyczną i wymagająca tego samego od swoich podopiecznych powinna być dla nich wzorem do naśladowania. Trener z brzuchem lub łapiący zadyszkę po wejściu po schodach na siłownię nie wygląda wiarygodnie i całkiem słusznie bo taki nie jest. Łatwo wymagać od kogoś jednak zanim to zrobimy warto zawsze zacząć wymagać od siebie. Sprawność fizyczna, kondycja i nieotłuszczona sylwetka powinny być wizytówką każdego profesjonalnego trenera. 

W pewnym stopniu nasz wygląd jest odzwierciedleniem tego jaki styl życia prowadzimy, jak się odżywiamy czy jesteśmy aktywni fizycznie a to wszystko świadczy również o charakterze danej osoby. Dlatego też jeśli ktoś taki jak trener personalny nie ma silnej woli , samozaparcia i konsekwencji w dbaniu o własne ciało możemy tylko przypuszczać jaki poziom motywacji będzie mu przyświecał w pracy nad czyimś ciałem.

Sportowe, wyglądające zdrowo i sprawne ciało nie buduje się w kilka miesięcy więc jeśli osoba do której chcesz się zwrócić wygląda jak profesjonalny trener personalny z wieloletnim stażem treningowym możesz śmiało sądzić iż faktycznie nim jest. 

 

 

 

Jak wybrać najlepszego trenera personalnego ? 5 Porad

 

 

1. Poszukaj informacji o trenerze

 

Zdobądź jak najwięcej informacji o swoim przyszłym trenerze:

 

 • kim jest,
 • jakie ma wykształcenie, kursy, szkolenia
 • doświadczenie i efekty w prowadzeniu treningów,
 • co mówią o nim jego klienci, 
 • jakie stosuje metody treningowe
 • czy jest to jego pasja czy tylko praca

 

Skąd czerpać informację?

 

 • Przejrzyj stronę internetową trenera, to jego wizytówka, dowiedz się o czym pisze i jak prezentuje swoja działalność w sieci. 
 • Zaciągnij informacji z innych stron, blogów, forów internetowych. Sprawdź co mówią o trenerze inni ludzie z branży.
 • Sprawdź fan page na facebooku, instagramie itp. 

 

2. Sprawdź opinie o firmie

 

Opinie możesz sprawdzić w takich miejscach jak strona internetowa, wizytówka google dla firm ( przykład poniżej) oraz na takich portalach jak facebook, oferteo, opineo. Warto zasięgnąć opinii zanim zdecydujesz się na wybór trenera personalnego. Nie bój się również pytać osób które wystawiły opinie o przebieg współpracy, z każdą osobą która wystawiła opinie w google czy na facebooku możesz nawiązać kontakt a przy okazji sprawdzisz czy opinia jest prawdziwa i wystawiająca ją osoba istnieje na prawdę.

 

 

Opinie o trenerze personalnym

 

 

3. Znajdź trenera podobnego do Ciebie

 

Najlepszy trener personalny dla Ciebie to osoba z którą się zgadzasz i identyfikujesz. Może się zdziwisz ale jest to dosyć ważne gdyż gwarantuje długotrwałą i efektywną współpracę. Jeżeli to co robi, mówi i jak się prezentuje twój trener podoba Ci się jest duża szansa że się dogadacie. Wbrew pozorom podświadomie po przeczytaniu kilku informacji o trenerze oraz o dziwo tego jak wygląda ( obraz wyraża więcej niż tysiąc słów) jesteśmy z bardzo duża dozą prawdopodobieństwa dobrać osobę podobną do nas pod względem sposobu bycia, charakteru. Jeżeli polubisz trenera jest duża szansa iż polubisz również trening personalny.

 

4. Znajdź trenera osobistego który Cię motywuje

 

Twój trener powinien być dobrym motywatorem. Nie, nie chodzi o to aby znęcał się nad tobą ale o to aby jego postawa i plan treningowy napędzały Cie do działania a nie zniechęcały. Trener z autorytetem nie powinien na ciebie krzyczeć ani wymuszać aktywności fizycznej. Często to sam wygląd trenera jest motywacją dla Ciebie do tego aby spróbować mu dorównać. Dlatego też podświadomie wybieramy trenera personalnego który wygląda tak jak sami byśmy chcieli wyglądać. Tak podświadomie działa nasz umysł i wcale nie jest to złe bo pozwala wybrać najlepszego trenera właśnie dla Nas.

 

5. Nie kieruj się ceną trenera personalnego

 

Ile kosztuje trener personalny ? Stawki za godzinę treningu personalnego są różne i wahają się od 50 do 200 zł. Jak nie trudno się domyślić są to skrajne wartości a średnia cena za trening oscyluje w granicach 100 zł co nie odbiega od innych specjalistycznych wizyt np u psychologa czy lekarza. Oczywiście przy dłuższej współpracy ceny treningu personalnego ulegają obniżeniu. Sprawdź cennik trenera personalnego w Warszawie

We wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek tak samo przy wyborze odpowiedniego dla nas trenera. Dlatego też nie ryzykuj wyboru trenera zwiedziony jego niską ceną gdyż jak wspomniałem na początku artykułu chytry dwa razy płaci a w tym wypadku możesz zapłacić swoim zdrowiem. Z drugiej strony nie przepłacaj za gwiazdorskich trenerów. Zawsze kieruj się innymi czynnikami - chociażby cechami które wymieniłem wcześniej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trener personalny - jak wybrać
Decydując się na wybór osobistego trenera stajemy przed nie lada
Ile kosztuje współpraca z trenerem personalnym i od czego zależy
Na temat treningów personalnych krąży wiele mitów. Dziś postaram się
19 maja 2018
Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Formularz kontaktowy

 

Trener osobisty i dietetyk online - Maciej Kowalski

Chcesz żebym Ci pomógł ?

 

Trener personalny online - Maciej Kowalski

Maciej Kowalski

 

tel. 661 499 583

e-mail.maciejkowalskitrener@gmail.com

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Trener personalny Warszawa - Maciej Kowalski

Kontakt ze mną

dane kontaktowe

Uważasz artykuł za pomocny ? Kliknij Lubię to 

Trener personalny - Maciej Kowalski

Zadzwoń