Nazywam się Maciej Kowalski i jestem trenerem personalnym oraz dietetykiem z Warszawy. Oferuje skuteczne odchudzanie oraz poprawę kondycji i sprawności fizycznej w atrakcyjnej cenie.

 

 

Trener osobisty i dietetyk online
facebook
Google Moja Firma - Maciej Kowalski trener personalny

Współpraca online z trenerem

 

Trener personalny online

 

Plan treningowy online

Współpraca online z dietetykiem 

                        

Dietetyk online                                                      

Dieta online

Kontakt

 

Tel; 661 499 583

email : maciejkowalskitrener@gmail.com

adres ; Aleje Jerozolimskie 123

02-017 Warszawa

siłownie: Mc fit i City Fit

Trening dla kobiet i mężczyzn. Czym się różni ?

Czym słodzić zamiast cukru
28 października 2017
Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Formularz kontaktowy

 

Trener osobisty i dietetyk online - Maciej Kowalski

Chcesz żebym Ci pomógł ?

 

Maciej Kowalski

 

tel. 661 499 583

e-mail.maciejkowalskitrener@gmail.com

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Trener personalny Warszawa - Maciej Kowalski

Kontakt ze mną

dane kontaktowe

Siłownia jest miejscem gdzie można spotkać zarówno panów jak i panie a wraz ze wzrostem popularności różnego rodzajów treningów nasuwa się pytanie : Czy kobieta powinna trenować tak samo jak mężczyzna? Otóż zdecydowanie nie. Poznaj 5 różnic w treningu kobiet i mężczyzn które pomogą ci ułożyć skuteczny plan treningowy.

 

 

1. Cele treningowe kobiet różnią się od celów mężczyzn

 

 

Głównym czynnikiem który powinno się wziąć pod uwagę układając plan treningowy jest cel treningowy. Kobiety z reguły chcą uzyskać po prostu szczupłą sylwetkę, ujędrnić ciało oraz wysmuklić nogi, pośladki i brzuch. Czego zaś próbują uniknąć ? Zbytniej rozbudowy muskulatury w szczególności górnej części ciała.

 

Priorytetem mężczyzn zazwyczaj jest wzrost ogólnej muskulatury ciała, spalenie tkanki tłuszczowej oraz budowa siły.Pracują z większą częstotliwością nad górną częścią ciała. Rożnicę te wpłyną na dobór treningu, ćwiczeń ich częstotliwości i intensywności. 

 

 

2. Większa ilość treningów siłowych u mężczyzn a interwałów i cardio u kobiet

 

 

Mężczyźni z racji posiadania większej ilości testosteronu lepiej reagują na trening siłowy, szybciej budują zarówno masę jak i siłę, dzięki czemu o wiele łatwiej spalają przy tym tłuszcz. Tak naprawdę u osób początkujących trening siłowy wykonywany 4- 5 razy w zupełności wystarczy aby zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej jednocześnie zwiększając masę oraz siłę mięśni.

 

U kobiet sytuacja wygląda nieco inaczej z racji tego iż nie są w stanie dźwigać takich ciężarów jak mężczyźni, powinny stosować również treningi interwałowe oraz cardio. W obu tych treningach będą się odnajdywały lepiej i będą notowały większy postęp. W ich przypadku 2- 3 treningów siłowych uzupełnionych o 3 treningi interwałowe i cardio mogą sprawdzić się najlepiej.

 

 

3. Inny dobór ćwiczeń w zależności od płci

 

 

Jak wspomniałem na  początku artykułu każda z płci ma inne cele treningowe, tak więc ćwiczenia należy dobrać tak aby umożliwiały realizacje tych celów. W treningu siłowym kobiet będą dominowały ćwiczenia angażujące dolne partie ciała takie jak : przysiady, martwe ciągi, wykroki, wyprosty i uginanie podudzi na maszynach. Na drugim miejscu będą ćwiczenia na górną cześć ciała, klatkę piersiową mięśni grzbietu takie jak: wyciskanie sztangi, wiosłowanie, podciąganie na drążku czy ściąganie drążka wyciągu górnego. Najrzadziej zaś wykonywanymi ćwiczenia będą te angażujące ramiona takie jak uginania przedramion ze sztangą, francuskie wyciskania itd.

 

Mężczyźni powinni trenować również całe ciało, jednak nie będą kładli głównego nacisku na mięśnie nóg czy pośladków. Często ich priorytetem są mięśnie klatki piersiowej ramion i grzbietu.

 

 

4. Kobiety powinny trenować w wyższym zakresie powtórzeń niż mężczyźni

 

 

Kobiety zdecydowanie lepiej czują się i progresują w treningu wykorzystującym większą liczbę powtórzeń, chociażby 12-15 niż niskim 1-5 w serii. Trening więc powinien uwzględniać wyższe przedziały dzięki czemu będą mogły pracować dłużej ale z zmniejszą intensywnością. Trening taki pozwoli również uniknąć nadmiernego przyrostu masy mięśniowej którego z reguły obawiają się kobiety.
 

Mężczyźni z kolei śmiało mogą wykorzystywać niskie powtórzenia 1-5 uzupełniając również trening o 10 stki czy 15 stki. Trenując w ten sposób będą zwiększać masę mięśniową oraz siłę.

 

 

5. Kobiety mogą trenować częściej i dłużej niż mężczyźni

 

 

Mężczyźni z reguły potrzebują więcej czasu na regeneracje to też powinni robić dłuższe przerwy między jednostkami treningowymi. Warto zaznaczyć iż wykonując ciężkie treningi siłowe kilka razy w tygodniu ich układ nerwowy i mięśniowy potrzebuje więcej czasu na odpoczynek. Dobrym pomysłem będzie podzielenie treningu na górę ciała/ dół ciała i wykonywać go na zmianę. Poprzez ograniczenie treningu cardio mężczyźni zapobiegają nadmiernej stracie masy mięśniowej.

 

Kobiety zaś nie potrzebują tyle czasu aby powrócić do pełni sił i zacząć kolejny trening.Trenowanie całego ciała na jednym treningu wydaje się najlepszym pomysłem.Poprzez mniejszą ilość treningów siłowych, większy zakres powtórzeń w serii mogą dodawać kolejne treningi interwałowe i cardio trenując nawet 6 razy w tygodniu. Więcej o planie treningowym dla kobiet przeczytasz w artykule : Trening na siłowni dla początkujących kobiet. Jaki plan ?

Trener personalny online - Maciej Kowalski

Uważasz artykuł za pomocny ? Kliknij Lubię to 

Trener personalny - Maciej Kowalski

Zadzwoń

Autor : Maciej Kowalski

 

 

Przeczytaj również :