Autor : Maciej Kowalski

 

 

Przeczytaj również :

 

 

Zadzwoń

Trener personalny - Maciej Kowalski

Uważasz artykuł za pomocny ? Kliknij Lubię to  

Trener personalny online - Maciej Kowalski

Kontakt ze mną

dane kontaktowe

Trener personalny Warszawa - Maciej Kowalski
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Maciej Kowalski

 

tel. 661 499 583

e-mail.maciejkowalskitrener@gmail.com

Niezależnie od tego czy zaczynasz swoje treningi w domu czy na profesjonalnej siłowni z pewnością nurtuje Cię pytanie : ,, kiedy zobaczę pierwsze efekty ćwiczeń,, Jest to oczywiście zrozumiałe gdyż nic nas nie napędza do kolejnego treningu jak widoczne efekty naszej ciężkiej pracy. Niestety nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie jednym zdaniem, dlatego też zapoznaj się z treścią niniejszego artykułu aby lepiej zrozumieć jak złożona jest to kwestia.

 

 

 

Od czego zależy czas w jakim osiągamy widoczne efekty ćwiczeń ?

 

 

 

Po pierwsze każda osoba ma inne oczekiwania dotyczące tempem uzyskiwanych efektów i to co dla jednych będzie zadawalającymi rezultatami dla drugich będzie niewystarczające.

Po drugie to jak szybko będą widoczne pierwsze efekty ćwiczeń zależy również od indywidualnych czynników takich jak : 

 

 • wieku - osoby młodsze na ogół szybciej osiągają widoczne efekty ćwiczeń i dotyczy to zarówno budowania masy mięśniowej jak i redukcji tkanki tłuszczowej. W przypadku osób starszych często nie jest możliwy intensywny i częsty trening jak i poziom hormonów w tym wieku nie przyśpiesza tego procesu. Warto nadmienić iż nastolatkowie również mogą mieć problemy w szybkich efektach w przypadku budowania masy mięśniowej co związane jest głownie z ich trybem życia i zwiększoną aktywnością.
 • płci - mężczyźni szybciej osiągają zarówno większą masę mięśniową jak i szybciej tracą tkankę tłuszczową. Jest to zasługa wyższego poziomu testosteronu.
 • masy ciała - w przypadku osób z otyłością czy nadwagą zgubienie tak dużej ilości kilogramów a co za tym idzie ukształtowanie atrakcyjnej sylwetki będzie trwało zdecydowanie dłużej niż u osób bez dodatkowych kilogramów. Niemniej takie osoby będą notowały większe cotygodniowe spadki masy ciała co powinno ich napędzać do dalszych treningów
 • trybu życia - w przypadku budowania masy mięśniowej zbyt duża aktywność w ciągu dnia może spowalniać ten proces natomiast w jeżeli chodzi o odchudzanie wręcz przeciwnie. W przypadku osób z nadwagą to zbyt mały ruch na co dzień jest często odpowiedzialny za braki szybkich efektów redukcji masy ciała. 
 • stażu treningowego - osoby które wcześniej trenowały regularnie będą szybciej wracały do formy niż osoby które przez większość swojego życia prowadziły siedzący tryb życia.
 • częstotliwości treningu - im częściej będziesz trenował tym szybciej zobaczysz efekty ćwiczeń w szczególności w przypadku redukcji masy ciała. Niestety w przypadku budowania masy mięśniowej zbyt częsty trening może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego.
 • odżywiania - nic tak nie przyspieszy twojego odchudzania lub budowania masy mięśniowej jak dobrze zbilansowana dieta. Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto abyś zdobył podstawową wiedzę na temat właściwego odżywiania lub skorzystał w diety ułożonej przez specjalistę. To pomoże ci uniknąć rozczarowania słabymi efektami ćwiczeń,
 • planu treningowego - chcesz schudnąć lub zbudować mięsnie ? musisz mieć dobrany odpowiedni plan treningowy. W tym przypadku moim zdaniem również warto skorzystać z pomocy bardziej doświadczonej od nas osoby. Nic bowiem nie frustruje tak jak brak efektów w lustrze mimo wykonywania ciężkich ćwiczeń. Jeżeli doświadczyłeś tego problemu iż pomimo treningu nie widziałeś efektów przeczytaj mój artykuł: brak efektów ćwiczeń na siłowni lub w domu 

 

Efekty treningu siłowego i diety

 

Kiedy zobaczysz pierwsze efekty ćwiczeń i jakich powinieneś się spodziewać? 

 

 

 

1 tydzień

 

Mało kto zauważa wizualne efekty po 1 tygodniu ćwiczeń. Dotyczy to zarówno budowania masy mięśniowej jak i redukcji tkani tłuszczowej i poprawy kondycji fizycznej. W okresie tym pojawiają się najczęściej nieprzyjemna bolesność mięśni. Nie wszystkie ćwiczenia potrafisz wykonywać poprawnie a twój układ ruchu uczy się nowych wzorców ruchowych. Jeżeli jednak sumiennie stosujesz prawidłową dietę redukcyjną to bez problemu możesz schudnąć od 1-2 kg. 

 

2 tydzień

 

W drugim tygodniu możesz zauważyć już nieznaczną poprawę siły oraz wytrzymałości mięśni. Zaczynasz również odczuwać więcej energii na co dzień oraz poprawę jakości snu. Ćwiczenia wykonywane w pierwszym tygodniu staną się dla Ciebie nieco łatwiejsze niemniej nadal potrzebujesz nauki wzorców ruchowych w poszczególnych ćwiczeniach. Tak samo jak w przypadku pierwszego tygodnia jeżeli stosujesz dietę redukcyjną twoja masa ciała może spaść o kolejny kilogram lub dwa.

 

3 tydzień

 

W trzecim tygodniu powinieneś zauważyć już zmiany w sylwetce. Przede wszystkim twoje ciało zaczyna być twardsze, skóra jędrniejsza. W przypadku budowy masy mięśniowej zwiększeniu ulegają obwodu i masa poszczególnych grup mięśniowych. Zaczynasz zauważać liniowy wzrost siły, wytrzymałości oraz kondycji oczywiście w przypadku stosowania odpowiedniego planu treningowego. 

Jeżeli natomiast się odchudzasz zauważysz takie same zmiany natomiast twoja masa ciała może spaść o kolejny kilogram.

 

1 miesiąc

 

Po pierwszym miesiącu regularnych treningów siłowych 2-3 razy w tygodniu możesz zaobserwować już konkretne zmiany:

 

 • zmniejszenie cellulitu
 • poprawę jędrności skóry
 • zwiększenie twardości mięśni
 • zwiększenie siły, wytrzymałości mięśni
 • poprawę wydolności 
 • lepsze samopoczucie i poziom energii na co dzień
 • poprawę jakości snu oraz libido
 • w przypadku stosowania treningu na masę oraz odpowiedniej diety :
  • zwiększenie obwodów mięśni
  • wzrost masy mięśniowej
 • w przypadku treningu na redukcję z odpowiednią dietą:
  • redukcję masy ciała od 2- 4 kg
  • zmniejszenie obwodów ciała

 

Jak więc zauważyłeś korzyści mogą być już znaczące niemniej musisz mieć na uwadze iż nie zawsze jest tak kolorowo gdyż niestety rzadko kiedy masz dobrany odpowiedni plan treningowy oraz trzymasz się rozpisanej diety. Niemniej nawet w przypadku popełniania błędów treningowych i dietetycznych powinieneś już odczuć efekty ćwiczeń.

 

efekty ćwiczeń na siłowni

 

2 miesiąc

 

Drugi miesiąc jest bardzo ważny gdyż znasz już poprawną technikę, wiesz jak masz się odżywiać i co najważniejsze najprawdopodobniej polubiłeś ćwiczenia. Niestety wiele osób odpada i rezygnuje po tym czasie nie mając motywacji lub szukając wymówek. Jeżeli jednak będziesz konsekwentny w kolejnym miesiącu będziesz zauważał coraz większe zmiany w swoim ciele. Wzrost siły powinien być liniowy tak samo jak poprawa kondycji oraz zmiany w masie ciała. Liczby podobnie jak w poprzednim miesiącu w przypadku odchudzania - 2 - 4 kg mniej na wadze jest jak najbardziej do osiągnięcia.  

 

3 miesiąc

 

Po trzech miesiącach ćwiczeń już znasz swoje ciała i jesteś nauczony systematyczności. Możesz zaczynać zmieniać ćwiczenia, dobierać je bardziej pod swoje cele. Możesz również zauważyć mniejszą utratę masy ciała w przypadku odchudzania. W twoim ciele bowiem będzie zachodziła rekompozycja czyli spalanie tkanki tłuszczowej i budowa tkanki mięśniowej. To bardzo pozytywna reakcja gdyż Twoja sylwetka zaczyna wizualnie wyglądać dużo lepiej, obwody ciała maleją przy mniejszej utracie masy ciała. Jeżeli chodzi o budowanie masy to nadal następuje liniowy wzrost siły oraz zwiększanie obwodów mięśni.

 

 

 

Podsumowanie

 

 

 

Jak więc widzisz w czasie 3 miesięcy regularnych ćwiczeń i zmiany sposobu odżywiania możesz zauważyć zmiany w swoim ciele oraz w poziomie energii czy samopoczuciu. Jeżeli jednak ćwiczysz już kilka miesięcy i nie widzisz rezultatów musisz popełniając jakieś błędy treningowe lub dietetyczne. Warto w takim przypadku zamiast czekać na cu skorzystać z pomocy trenera personalnego który będzie w stanie poprawić twoje błędy i ułożyć skuteczny plan treningowo - dietetyczny.

 

Plan dietetyczny i treningowy online przez internet

 

Chcesz żebym Ci pomógł ?

 

Trener osobisty i dietetyk online - Maciej Kowalski

Formularz kontaktowy

 

Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
16 marca 2021
Zasada wstępnego zmęczenia mięśni

Po jakim czasie widać efekty ćwiczeń wykonywanych w domu lub na siłowni?

Kontakt

 

Tel; 661 499 583

email : maciejkowalskitrener@gmail.com

adres ; Jana Pawła Woronicza 31

02-640 Warszawa

siłownie: Zdrofit, Qbik Loft Aparts

Współpraca online z dietetykiem 

                        

Dietetyk online                                                      

Dieta online

Współpraca online z trenerem

 

Trener personalny online

 

Plan treningowy online

Google Moja Firma - Maciej Kowalski trener personalny
facebook
Trener osobisty i dietetyk online

Nazywam się Maciej Kowalski i jestem trenerem personalnym oraz dietetykiem z Warszawy. Oferuje skuteczne odchudzanie oraz poprawę kondycji i sprawności fizycznej w atrakcyjnej cenie.