Autor : Maciej Kowalski

 

 

Przeczytaj również :

 

 

Zadzwoń

Trener personalny - Maciej Kowalski

Uważasz artykuł za pomocny ? Kliknij Lubię to 

Trener personalny online - Maciej Kowalski

Uczęszczanie do klubów fitness jest coraz bardziej popularna forma spędzania wolnego czasu. Idąc na swój pierwszy trening możesz zastanawiać się co powinieneś zabrać ze sobą, czy może są jakieś zasady których powinieneś przestrzegać aby pobyt w tym miejscu był satysfakcjonujący dla ciebie jak i innych ćwiczących ?

 

Oto cztery niezbędne rzeczy które powinieneś mieć ze sobą na każdym treningu :

 

 

1. Odpowiedni strój

 

 

Strój jest jedna z najważniejszych rzeczy aby trening był efektywny. Pierwszą zasadą jest to aby był on wygodny, nie krępował ruchów , żebyś czul się w nim dobrze. Polecałbym:

 

- krótkie spodenki sportowe oraz przewiewna nie opinającą ciała koszulkę dzięki czemu będziesz mógł bez ograniczenia wykonać każdy ruch i ćwiczenie oraz nie przegrzejesz organizmu.

 

- wygodne sportowe obuwie. Godzina treningu w niewygodnym obuwiu może okazać się prawdziwa katorgą dlatego kieruj się wygoda i użytecznością a niekoniecznie modą. Do treningów siłowych polecałbym buty raczej z twarda podeszwa co zapewni znacznie lepsza stabilizacje natomiast jeśli zamierzasz biegać na bieżni najlepiej sprawdzi się miękką amortyzującą podeszwa.

 

Pamiętaj zawsze miej obuwie na zmianę !

 

 

2. Ręcznik treningowy

 

 

Bardzo ważny element komfortowego i higienicznego treningu. Na większości siłowniach jest on obowiązkowy i możesz zostać poinformowany o konieczności jego stosowania. Wyobraź sobie że chciałbyś zrobić jakieś ćwiczenia na maszynie a ta jest cala mokra o potu. Chyba nikt nie chciałby ćwiczyć w takich warunkach.

Pamiętaj ze miejsca takie jak siłownia jednoczenie odwiedza duża liczba trenujących osób, zadbaj więc o swoja higienę osobista.

 

 

3. Woda

 

 

Obowiązkowy element każdego treningu gwarantuje efektywny i bezpieczny dla twojego organizmu trening. Najlepszym wyborem będzie woda niegazowana o temperaturze otoczenia. Podczas intensywnego treningu tracimy nawet do kilku litrów wody. Optymalnym rozwiązaniem byłaby butelka 1,5 litrowa niegazowanej wody.

Jeśli zapomniałeś wody lub masz jej zbyt mała ilość, nie przejmuj się na większości siłowni są automaty w których możesz zakupić odpowiedni napój.

 

 

4. Kosmetyki

 

 

Każda siłownia wyposażona jest w prysznice z których można skorzystać po skończonym treningu. Prysznic po ciężkim treningu nie tylko odświeża ale wpływa na rozluźnienie organizmu po treningu i jego regeneracje. Warto zabrać ze sobą mydło czy szampon ponieważ rzadko kiedy jest on dostępny w siłowni.

 

 

Kontakt ze mną

dane kontaktowe

Trener personalny Warszawa - Maciej Kowalski
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Maciej Kowalski

 

tel. 661 499 583

e-mail.maciejkowalskitrener@gmail.com

Chcesz żebym Ci pomógł ?

 

Trener osobisty i dietetyk online - Maciej Kowalski

Formularz kontaktowy

 

Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
28 października 2017
Czym słodzić zamiast cukru

Pierwszy trening na siłowni. Co powinienem ze sobą wziąć?

Kontakt

 

Tel; 661 499 583

email : maciejkowalskitrener@gmail.com

adres ; Jana Pawła Woronicza 31

02-640 Warszawa

siłownie: Zdrofit, Qbik Loft Aparts

Współpraca online z dietetykiem 

                        

Dietetyk online                                                      

Dieta online

Współpraca online z trenerem

 

Trener personalny online

 

Plan treningowy online

Google Moja Firma - Maciej Kowalski trener personalny
facebook
Trener osobisty i dietetyk online

Nazywam się Maciej Kowalski i jestem trenerem personalnym oraz dietetykiem z Warszawy. Oferuje skuteczne odchudzanie oraz poprawę kondycji i sprawności fizycznej w atrakcyjnej cenie.