Zadzwoń

Trener personalny - Maciej Kowalski

Trener personalny > Treningi personalne > Trening mobilizacyjny

Maciej Kowalski

 

tel. 661 499 583

e-mail.maciejkowalskitrener@gmail.com

Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kontakt ze mną

dane kontaktowe

Chcesz żebym Ci pomógł ?

 

Formularz kontaktowy

 

Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Trening mobilizacyjny 

 

 

 

Trening mobilizacyjny - mobilizacja stawów biodrowych

Trening mobilizacji (z ang. mobility) polega na zwiększaniu ruchomości stawów, przywracaniu prawidłowego ślizgu tkanek, rozciąganiu zbytnio napiętych mięśni, ścięgien, powięzi. W treningu tym wykorzystuje się siłę zewnętrzną w postaci partnera treningowego lub masę własnego ciała oraz specjalistyczne przyrządy takie jak: roller, gumy, taśmy, piłeczki do lacrosse Mobility od dawna jest wykorzystywane przez fizjoterapeutów chociażby w terapii manualnej czy treningu rehabilitacyjnym po kontuzjach. Od niedawna techniki mobilizacyjne są wykorzystywane również w treningu sportowym i to z bardzo dobrym skutkiem. Mobilizacja stawów, powięzi ma bowiem wpływ na technikę wykonywanych ćwiczeń, rozwijanie zdolności ruchowych, prewencje urazów czy regenerację mięśni i stawów. Przy dużych ograniczeniach ruchowych trening mobilizacyjny wykonuje się jako osobną jednostkę treningową. W większości przypadków jednak trening ten wykonuję się zazwyczaj bezpośrednio przed ćwiczeniami aby uelastycznić mięśnie i zwiększyć zakres ruchów w trenowanym stawie.  Takie działanie przekłada się bezpośrednio na efektywność całego treningu. Sprawnie działający układ mięśniowo - stawowy zapewnia lepsze wyniki w większości dyscyplin sportowych a szczególnie w sportach wymagających dobrej gibkości ciała takich jak np. sztuki walki, pływanie, gimnastyka, sporty siłowe, lekkoatletyka.

 

 

Korzyści treningu mobilizacji:

 

 

  • zwiększenie zakresu ruchomości w stawach,

  • poprawia ergonomie pracy mięśni

  • ma pozytywny wpływ na wszystkie cechy motoryczne,

  • poprawia stabilizację centralną,

  • wpływa na prawidłową postawę ciała,

  • ułatwia korekcje istniejących wad postawy,

  • umożliwia wykonywanie ćwiczeń złożonych w pełnym zakresie ruchów

  • zapobiega kontuzjom stawów, ścięgien i mięśni,

  • niweluje bóle stawowe i mięśniowe,

 

 

Trening mobilizacyjny - jak powinien wyglądać ?

 

 

Trening mobilizacyjny

Trening mobilizacji najlepiej wykonywać w obrębie stawów w których nasza ruchomość jest ograniczona, Aby sprawdzić gdzie leży nasz problem można wykonać popularne testy ruchomości obręczy barkowej, biodrowej, czy stawu skokowego. Oczywiście ważna jest również właściwa priopricepcja tzn. sami powinniśmy czuć miejsce w którym następuje blokada. Mobilizację tkanek najlepiej zacząć od rolowania naszych mięśni, powięzi. Zabieg taki pozwoli nam na wstępne rozluźnienie struktur nadmiernie napiętych. co do czasu rolowania dane miejsca to 2-3 minuty na dany punkt o największej bolesności powinno wystarczyć. Podczas rolowania należy pamiętać aby wyszukiwać miejsc szczególnie bólowych, zatrzymać roller w tym punkcie i używając masy swojego ciała próbować rozbić zlepione włókna mięśniowe krótkimi lecz mocnymi ruchami. SMR (self myofascial release) czyli autorozluźnianie powięziowe powoduje rozbicie zgrubień i zbliznowaceń powstałych wewnątrz powięzi tzw. punktów spustowych. Rozciąganie powięzi jest bardzo istotnym zabiegiem pomagającym przywrócić odpowiednią długość naszym mięśniom. Kolejnym zabiegiem którym powinniśmy wykonać jest mobilizacja stawów za pomocą gum, taśm czy wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Ćwiczenia mobilizacyjne w obrębie samego stawu wykonujemy w kilku seriach aż do widocznej poprawy zakresu ruchowego. Po kilku seriach ćwiczeń mobilizujących staw sprawdzamy z powrotem zakres jego ruchu. 

 

 

Mobilizacja - akcesoria wykorzystywane w treningu:

 

 

Do najpopularniejszych przyrządów wykorzystywanych w treningu mobilizacyjnym należą:

 

  • roller (najlepiej wybierać twardy)

  • sztanga

  • piłeczka do lacrosse ok. 5 cm (twarda)

  • piłka do tenisa

  • podwójna piłka rehabilitacyjna,

  • odważnik kettlebell

  • gumy, taśmy (powerband, thera-band, itp.)

 

 

Trening mobility w Warszawie 

 

 

Jeśli mieszkasz w Warszawie i chciałbyś poznać na własnej skórze wszystkie zalety treningu mobilizacyjnego zapraszam Cię na treningi personalne w siłowniach Mc fit lub innym miejscu po wcześniejszym uzgodnieniu. Jako trener personalny przeprowadzę testy mobilności twojego ciała dzięki czemu poznasz swoje słabe strony, zwiększysz zakres ruchów w stawach, pozbędziesz się dokuczliwych bólów i ograniczeń ruchowych. Ponadto dostrzeżesz poprawę ogólnej sprawności fizycznej co z pewnością pomoże ci w uprawianiu Twojej ulubionej dyscypliny sportowej i osiąganiu coraz to lepszych wyników zarówno na poziomie amatorskim jak i zawodowym. 

 

 

 

Google Moja Firma - Maciej Kowalski trener personalny

Nie przegap nowości i obserwuj mnie na social media

Kontakt

 

Tel; 661 499 583

email : maciejkowalskitrener@gmail.com

adres ; Chmielna 71, Varso Tower

00-801 Warszawa

siłownie: Zdrofit,

Współpraca online z dietetykiem 

                        

Dietetyk online 

         

Dieta online

Współpraca online z trenerem

 

Trener personalny online

 

Plan treningowy online

Trener osobisty i dietetyk online

Nazywam się Maciej Kowalski i jestem trenerem personalnym oraz dietetykiem z Warszawy. Oferuje skuteczne odchudzanie oraz poprawę kondycji i sprawności fizycznej