Autor : Maciej Kowalski

 

 

Przeczytaj również :

 

 

Zadzwoń

Trener personalny - Maciej Kowalski

Uważasz artykuł za pomocny ? Kliknij Lubię to 

Trener personalny online - Maciej Kowalski

Wraz z rosnącą liczbą osób dbających o swoją formę fizyczną i wygląd rośnie również zapotrzebowanie na suplementy ułatwiające ten proces. Jeśli chodzi o najlepsze odżywki zwiększające masę mięśniową to gainer jest niewątpliwie jest jedną z najskuteczniejszych. Nasuwa się więc pytanie jak wybrać najlepszy gainer ? Najważniejszą cechą jest skład decydujący o jakości produktu. Poznaj cała prawdę

 

 

1. Proporcje składników odżywczych w Gainerze

 

 

Gainer co do zasady powinien zawierać do 20 g białka na i około 80 g węglowodanów na 100 g produktu. Co oznacza to w praktyce ? Oznacza to iż w produkcie może być 10, 15 a nawet 20 g białka. Producenci często wykorzystują ten fakt i zaniżają ilość białka w produkcie. Białko zwierzęce jest bowiem jest najdroższym surowcem w Gainerze. 

 

Ważne: Dobry gainer powinien mieć w swoim składzie około 20 g białka na 100 gramową porcje. Unikaj produktów zawierających 10 czy 15 g protein na 100g produktu.

 

Wielkość porcji jako chwyt marketingowy

 

Analizując skład produktu zawsze zwracaj uwagę na ilość i proporcje makroskładników w 100 gramach produktu. Dlaczego ? Wiele firm suplementacyjnych stosuje pewna sztuczkę mającą zachęcić cie do kupna. Otóż na etykiecie takie produktu jest napisane że na porcje ma np aż 40 gramów białka, 160 gram węglowodanów co daje 800 kcal ! Okazuje się jednak że porcja produktu to około 250 gram.

 

 

2. Jakość składników odżywczych: białka, węglowodanów i tłuszczy

 

 

Zdecydowanie jednym z  najważniejszych kryteriów w wyborze  dobrej odzywki węglowodano białkowej jest jakość składników odżywczych

 

Białko zwierzęce jako budulec mięśni

 

Wartościowy składnik każdego gainera. Pełnowartościowe zwierzęce białko stanowi świetny budulec dla naszych mięsni. Niestety producenci często dodają do produktu białka roślinnego np sojowego które jest o wiele tańsze jednak nie ma takich właściwości jak jego zwierzęcy odpowiednik.

 

Ważne: Białko znajdujące się w Gainerze powinno być wyłącznie pochodzenia zwierzęcego i zawierać różne frakcje : koncentrat serwatki WPC, izolat WPI, albumine jaja, kazeinę micelarną.

 

Węglowodany złożone czy proste ? Uważaj !

 

Węglowodany stanowią około 80 procent Gainera wiec ich jakość przekłada się bezpośrednia na jakość całej odżywki. W dobrej odżywce węglowodanów białkowej cukrów prostych takich jak glukoza, fruktoza, saharoza powinno być około 10 procent puli węglowodanowej. Resztę węglowodanów powinny stanowić te złożone takie jak : waxy maize, zmielone płatki owsiane, izomaltuloza a jako ostatnie maltodekstyny. Wiele osób klasyfikuje Gainera jako słabo jakościową odżywkę własnie ze względu na rodzaj przetworzonych węglowodanów. Oczywiście jest to prawda dlatego trzeba być ostrożnym w wyborze tego typu produktu i zwracać uwagę na rodzaj węglowodanów. 

 

Ważne: Ilość cukrów prostych w gainerze nie powinna przekraczać 10 gramów na 100g porcje produktu a wśród węglowodanów złożonych powinny przeważać : waxy maize- skrobia kukurydziana, izomaltuloza czy zmielone płatki owsiane.

 

 

3. Kreatyna i inne dodatki a anabolizm gainera

 

 

Dodatków stosowanych w gainerze może być całe mnóstwo. Trzeba sobie zadać pytanie jakie są faktycznie potrzebne i czy warto placić za nie wyższą cenę. Najważniejszymi z punktu widzenia budowania masy mięśniowej i zwiększania wartości odżywczych są: kreatyna, witaminy, minerały, olej mct. Takie własnie dodatki powinien mieć najlepszy gainer na masę.

 

Kreatyna - najbardziej anaboliczny dodatek zwiększający masę mięśniową

 

Kreatyna jest najsilniejszym legalnym suplementem diety przyczyniającym się do wzrostu siły i masy mięśniowej więc wydaje się być sprawą oczywista iż powinna znaleźć  się w kompletnym gainerze. Zalecana dawka kreatyny będzie oscylowała w granicach 2-5 gram na porcje

 

Witaminy, minerały i olej mct wartościowymi dodatkami 

 

Witaminy i minerały są niezbędne do przyswojenia zarówno białek węglowodanów i tłuszczy w pożywienia. Dodatkowo organizm trenującego człowieka ma zwiększone zapotrzebowanie na wszystkie składniki mineralne i witaminy. Dobrze więc jeśli będziemy mieli szanse uzupełniać niedobory również z odzywki.

Olej mct jest świetnym nośnikiem energii oraz dodatkowych kalorii. Otóż 1 gram tłuszczu to aż 9 kcl co sprawia iz dodanie własnie tłuszczu do gainera może znacząco podnieść jego wartość energetyczna. Olej mct jest łatwo przyswajalny, nie obciąża układu trawiennego co również przemawia za jego wyborem jako dodatku do wysokiej jakości gainera.

 

 

 

 

 

Kontakt ze mną

dane kontaktowe

Trener personalny Warszawa - Maciej Kowalski
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Maciej Kowalski

 

tel. 661 499 583

e-mail.maciejkowalskitrener@gmail.com

Chcesz żebym Ci pomógł ?

 

Trener osobisty i dietetyk online - Maciej Kowalski

Formularz kontaktowy

 

Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
28 października 2017
Czym słodzić zamiast cukru

Najlepszy gainer na masę. Jaki wybrać ?

Kontakt

 

Tel; 661 499 583

email : maciejkowalskitrener@gmail.com

adres ; Jana Pawła Woronicza 31

02-640 Warszawa

siłownie: Zdrofit, Qbik Loft Aparts

Współpraca online z dietetykiem 

                        

Dietetyk online                                                      

Dieta online

Współpraca online z trenerem

 

Trener personalny online

 

Plan treningowy online

Google Moja Firma - Maciej Kowalski trener personalny
facebook
Trener osobisty i dietetyk online

Nazywam się Maciej Kowalski i jestem trenerem personalnym oraz dietetykiem z Warszawy. Oferuje skuteczne odchudzanie oraz poprawę kondycji i sprawności fizycznej w atrakcyjnej cenie.