Nazywam się Maciej Kowalski i jestem trenerem personalnym oraz dietetykiem z Warszawy. Oferuje skuteczne odchudzanie oraz poprawę kondycji i sprawności fizycznej w atrakcyjnej cenie.

 

 

Trener osobisty i dietetyk online
facebook
Google Moja Firma - Maciej Kowalski trener personalny

Współpraca online z trenerem

 

Trener personalny online

 

Plan treningowy online

Współpraca online z dietetykiem 

                        

Dietetyk online                                                      

Dieta online

Kontakt

 

Tel; 661 499 583

email : maciejkowalskitrener@gmail.com

adres ; Aleje Jerozolimskie 123

02-017 Warszawa

siłownie: Mc fit i City Fit

Kawa - pomocna w odchudzaniu ?

Kawa i odchudzanie
02 grudnia 2017
Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Formularz kontaktowy

 

Trener osobisty i dietetyk online - Maciej Kowalski

Chcesz żebym Ci pomógł ?

 

Maciej Kowalski

 

tel. 661 499 583

e-mail.maciejkowalskitrener@gmail.com

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Trener personalny Warszawa - Maciej Kowalski

Kontakt ze mną

dane kontaktowe

Kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów i lubianych używek wśród większości społeczeństwa. Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki "małej czarnej". Kawa zachęca nas nie tylko swoimi walorami smakowymi i aromatem ale działaniem pobudzającym nasz organizm. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę iż kawa może być niezwykle pomocna w odchudzaniu. 

 

 

Kawa pomaga w odchudzaniu - przyspiesza spalanie kalorii 

 

 

Kawa - przysiesza odchudzanie

Składnikami zawartymi w kawie korzystnie wpływającymi na odchudzanie są m.in kofeina oraz polifenole ( specjalne związki chemiczne obecne również w czerwonym winie czy zielonej herbacie). Z wielu ważnych funkcji polifenoli warto zwrócić uwagę na poprawianie wrażliwości insulinowej tkanek tak ważnej przy odchudzaniu oraz działaniu przeciwutleniającym. Kawa a konkretnie kofeina w niej zawarta działa mocno temogenicznie szczególnie w  większych  dawkach. Zauważalne jest podniesienie temperatury ciała, rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawa krążenia tętniczego krwi. Kofeina wpływa na zwiększone wydatkowanie energii co z kolei może przyczyniać się do szybszego spalania tkanki tłuszczowej. Dlaczego może a nie zapewnia ? Ponieważ aby tracić kilogramy, ten cały niechciany przez nas tłuszcz musimy dostarczać do naszego organizmu mniej kalorii niż potrzebuje do utrzymania obecnej masy ciała. Jest to tak zwany ujemny bilans kaloryczny. Najważniejszym narzędziem do osiągnięcia tego stanu zawsze będzie niskokaloryczna dieta. Proces ten przyspiesza trening spalający duże ilości kalorii a dopiero na trzecim miejscu znajduje się suplementacja kofeiną a w tym wypadku kawą. Badania naukowe pokazują iż regularne picie kawy może przyspieszyć spalanie kalorii nawet o 11 %. Trzeba zaznaczyć iż tak dobry wynik jest możliwy do osiągnięcia szczególnie przez osoby i niskim poziomie tkanki tłuszczowej. Im więcej posiadamy niechcianego tłuszczu tym kofeina wykazuje mniejszy wpływ na nasz metabolizm. Mimo wszystko warto rozważyć picie kawy bądź dostarczanie kofeiny w innych postaciach np. napojów energetycznych czy suplementów diety - spalaczy tłuszczu.

 

 

Kawa hamuje uczucie głodu przez co ułatwia odchudzanie

 

 

Tak jak wspomniałem wcześniej najważniejszy w procesie odchudzania jest ujemny bilans kaloryczny. Najłatwiej osiągnąć go poprzez odpowiednią dietę z deficytem kalorycznym. Największym problemem osób odchudzających się jest podjadanie a więc dostarczanie zbyt wielu kalorii. Dlaczego tak wiele osób nie daje rady utrzymać niskokalorycznej diety ? Otóż ich apetyt przewyższa ilość pożywienia którą powinni zjadać. Nikt przecież z nas nie lubi uczucia głodu. To sprawia że dieta odchudzająca jest trudna do utrzymania przez nas. Kawa ma tą właściwości iż po jej wypiciu nie czujemy głodu lub jego odczuwanie wyraźnie się zmniejsza. Czegoż chcieć więcej ! Oczywiście jest to to efekt tymczasowy i trwa zazwyczaj do godziny czasu. Mimo wszystko kawa może nam znacznie pomóc w utrzymaniu diety i nie podjadaniu pomiędzy posiłkami. Jest potężnym narzędziem w walce z naszym głodem często nieproporcjonalnym do faktycznego zapotrzebowania naszego organizmu na kalorie. Jeśli kawa powoduje u ciebie dolegliwości możesz spróbować wykorzystać napoje energetyczne czy kapsułki z kofeiną. Kofeina bowiem jest odpowiedzialna w głównej mierze za hamowanie uczucia głodu.

 

 

Kawa umożliwia cięższy trening a więc zwiększasz ilość spalanych kalorii !

 

 

Kofeina zawarta w kawie podnosi nasze zdolności wysiłkowe. Dzięki temu możesz pozwolić sobie na dłuższy i cięższy trening efektem czego będzie większa ilości spalonych przez ciebie kalorii. Dzięki efektywnemu treningowi zwiększysz deficyt kaloryczny a więc proces odchudzania będzie przebiegał szybciej a ty od czasu do czasu będziesz mógł pozwolić sobie na małe odstępstwo od diety. Ponadto kawa ma działanie pobudzające nasz organizm co również można wykorzystać w kwestii treningu redukcyjnego. Otóż podczas redukcji nie zawsze mamy ochotę na trening brakuje nam motywacji bądź mocnego bodźca który pobudziłby nas do wysiłku. Kofeina zawarta w kawie doskonale spełnia te zadanie. Dzięki temu istnieje szansa iż nie będziesz opuszczał treningów i nabierzesz na nie ochotę nawet w czasie gorszych dni i złego samopoczucia.

 

 

Jaka przyrządzić kawę aby miała korzystny wpływ na proces odchudzania ?

 

 

Rodzaj kawy a ochudzanie

Otóż jeśli zależy nam na spalaniu zbędnej tkanki tłuszczowej i chcemy wycisnąć jak najwięcej z dobroczynnych właściwości kawy napój ten musi spełniać określone cechy. Oto kilka zasad przygotowywanie kawy pomocnej w odchudzaniu:

 

  • nie słodź kawy - cukier to kalorie, tak więc słodząc swoja mała czarną nie pomagasz sobie w odchudzaniu a wręcz przeciwnie utrudniasz ten proces. Lubisz słodki smak ? Nie am problemu dodaj do kawy słodzika nie zawierającego wartości energetycznej.

  • nie dodawaj mleka i śmietanki - chcesz schudnąć a pijesz kilka kaw z mlekiem dziennie będzie ci trudniej. Mleko zawiera niepotrzebne kalorie i mimo iż w jednej kawie jest go niewielka ilość tak w kilku wypitych trunkach dziennie sprawa wygląda już inaczej.

  • wybieraj mocne kawy - jeśli chcesz wykorzystać odchudzający potencjał kofeiny i polifenoli zawartych w kawie wybieraj te rodzaje zawierające ich znaczną ilość. Tak więc oczywistym jest iż chociażby popularne capuchino nie spełnia tych warunków.

  • nie tylko mała czarna - otóż doskonałe właściwości posiada również zielona kawa dlatego warto dodać ją do swojego menu.

 

 

 

Indywidualna odchudzająca dieta online

 

 

Dieta na redukcje masy ciała jest obok wysiłku fizycznego najważniejszym elementem decydującym o spadku masy ciała. Aby jednak odchudzanie było skuteczne dieta powinna być dopasowana do danej osoby. Doświadczony dietetyk online weźmie pod uwagę takie dane jak wiek , wzrost, masę ciała czy ewentualne dolegliwości zdrowotne przy układaniu jadłospisu. Dlatego też indywidualna dieta online jest nie tylko skuteczna ale i bezpieczna dla twojego zdrowia.

 

Potrzebujesz diety odchudzającej ? Skorzystaj z wszystkich zalet jakie niesie ze sobą dieta online i osiągnij swój cel z pomocą dietetyka już dziś.

 Indywidualna dieta online

 

 

Trener personalny online - Maciej Kowalski

Uważasz artykuł za pomocny ? Kliknij Lubię to 

Trener personalny - Maciej Kowalski

Zadzwoń

Autor : Maciej Kowalski

 

 

Przeczytaj również :